Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1192619372


17.10.2007
джерело: www.zik.com.ua

Зовнішнє тестування в Україні для представників нацменшин проводитимуть їх мовами

   

До Міністерства освіти та науки України надійшли звернення від громадськості, а також представників національних меншин щодо ситуації, яка склалася з проведенням зовнішнього тестування як способу вступу до університетів. На нараді, яку провели за участі міністра освіти Станіслава Ніколаєнка, учасники дійшли висновку про доцільність перекладу тестів мовами національних меншин.
Як йдеться у повідомленні, зокрема, угорська національна громада подала звернення в міністерство щодо того, що тести з математики, біології, хімії українською мовою учні не завжди можуть добре зрозуміти, тому просить, аби запитання під час зовнішнього оцінювання подавали мовою національної меншини
Як йдеться у повідомленні, міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко дав доручення директору Українського центру оцінювання якості знань Ігореві Лікарчуку вивчити це питання і внести пропозиції щодо його розв’язання. На нараді, яку провели за участі Станіслава Ніколаєнка, учасники дійшли висновку про доцільність перекладу тестів мовами національних меншин. Конкретний механізм і конкретні рішення доопрацює Український центр оцінювання якості освіти.

Рекомендувати цей матеріал