Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1200075766


11.01.2008
джерело: www.korespondent.net

Білоруським підприємцям, які брали участь в мітингу дали по 15 діб

   

Лідер білоруського об’єднання підприємців Олександр Шумченко і лідер Об’єднаної громадянської партії (ОГП) Анатолій Лебедько засуджені до 15 діб арешту за участь в акції протесту, яка пройшла в Мінську 10 січня.

Районний суд Мінська визнав опозиціонерів винними в організації несанкціонованого мітингу. Олександр Шумченко, як повідомлялося, входив до складу делегації, сформованій учасниками акції протесту для переговорів з владою. Після візиту до адміністрації президента він повідомив таким мітингуючим, що переговори провалилися.

Шумченко і Лебедько були затримані ввечері 10 січня, після того, як учасники акції протесту стали розходитися. Для того, щоб зловити лідера ОГП, омоновці, як повідомляє "Хартія㥩", захопили міський автобус. "Вони зайшли в автобус вслід за Анатолієм і наказали водієві їхати, куди вони скажуть", - розповідає представниця партії. Незабаром після цього опозиціонера пересадили в міліційну машину і доставили в РУВС.

Всього, за даними МВС Білорусі, в Мінську було затримано 27 осіб. При затриманні деякі, як повідомляють білоруські ЗМІ, були сильно побиті міліцією. Опозиціонерів звинуватили в проведенні незаконного мітингу і хуліганстві.

Індивідуальні підприємці, як повідомлялося, протестують проти президентського указу, який дозволяє їм наймати на роботу тільки близьких родичів. З початку січня бізнесмени по всій країні проводять страйк, черговий мітинг в Мінську вони планують провести 21 січня, повідомляє

  "Інтерфакс".

Рекомендувати цей матеріал