Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1202764091


11.02.2008
Міжконфесійні відносини

Заява прес-служби Федерації єврейських общин України.

   

В ніч з 9 на 10 лютого було вчинено акт вандалізму на центральному мусульманському кладовищі в кримському селищі Нижньогірське. Понад 220 надгробних каменів зруйновано . Дії такого масштабу свідчать про те, що ця акція була ретельно спланована.

Федерація єврейських общин України висловлює глибоке співчуття всім мусульманам Криму,  а надто тим людям, чиї родичі поховані на кладовищі селища Нижньогірське . Вандалів виправдати не можна: руйнування могил – це наруга над святинями, над усім тим, що дороге  кожній релігійній, культурній людині. Ми відчуваємо обурення і біль від того, що таке лиходійство вчинене на землі України.

На жаль, останніми роками вандалізм на кладовищах України став серйозною проблемою суспільства. На жаль, не завжди правоохоронні органи оперативно реагують на ці інциденти. Ми закликаємо всі релігійні структури країни, всі конфесії, що представлені в Україні, виступити єдиним фронтом  у боротьбі проти варварів – проти тих, хто не гидує  найогиднішими засобами в намаганнях зруйнувати міжнаціональний і міжрелігійний мир у нашій державі .

Ми висловлюємо підтримку Меджлісу кримськотатарського народу в його зверненнях до владних структур Автономної Республіки Крим і сподіваємося, що винні в цьому страшному лиходійстві будуть знайдені й понесуть заслужене покарання.

Керівник прес-служби Федерації єврейських общин України

Олег Ростовцев


Рекомендувати цей матеріал