Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1203684426


22.02.2008
Жертви політичних репресій
джерело: www.mfa.gov.ua

Мексика визнала Голодомор актом геноциду

   

19 лютого ц.р. Палата Депутатів Національного Конгресу Мексики прийняла постанову у зв’язку з 75-ю річницею Голодомору в Україні у 1932-1933 рр., у якій зазначається:

„Палата Депутатів Національного Конгресу висловлює свою солідарність з народом України у зв’язку з відзначенням 75-ї річниці Голодомору 1932-1933 років, розцінюючи цю трагічну подію актом геноциду, та закликає до недопущення подібних явищ у майбутньому”.

Вирішальними у прийнятті парламентаріями Мексики, яка чутливо ставиться до питання дотримання прав людини, рішення про ухвалення згаданої постанови стали наведені під час обговорення проекту резолюції факти науковців та експертів про те, що Україна за роки Голодомору, коли від спровокованого голоду за одну хвилину помирало 17,  за годину – 1000, за день – майже 25 тисяч селян, втратила від 8 до 10 мільйонів населення.

Завдяки прийняттю постанови, Мексика є однією з найвпливовіших країн Латинської Америки, яка приєдналась до низки держав регіону (Перу, Парагвай, Еквадор, Колумбія), вищі законодавчі органи яких не тільки висловили солідарність з українським народом щодо цієї трагічної події, але й визнали її актом геноциду.


Рекомендувати цей матеріал