MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Народний депутат Швець пропонує «гуманізацію кримінальних покарань»

02.04.2008    джерело: portal.rada.gov.ua

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує парламенту прийняти закон про внесення змін до Кримінально-процесуального та Кримінально-виконавчого кодексів України (щодо забезпечення захисту прав засуджених осіб в установах виконання покарань).

Автор законопроекту – народний депутат В.Швець (БЮТ), зазначив: «Документ підготовлено з урахуванням стану справ, що склався у сфері виконання покарань, та з метою більш ефективного забезпечення захисту прав засуджених осіб в установах виконання покарань, гуманізації кримінальних покарань і умов їх відбування, що сприятиме створенню позитивного іміджу України за її межами».

Законопроектом, за його словами, зокрема, пропонується «встановити максимальні терміни тримання підсудного під вартою у якості запобіжного заходу; змінити складову мети Кримінально-виконавчого кодексу, а саме – здійснення кари й створення умов для виправлення, а також запобігання вчиненню нових злочинів (діючим Кодексом передбачено лише виправлення та ресоціалізацію засудженого)».

Зміни також передбачають заборону дискримінації засуджених за ознакою раси, кольору шкіри, статі, мови, релігійних, політичних та інших переконань, національного або соціального походження, майнового стану, сімейного становища або за іншою ознакою.

Проектом пропонується розширити повноваження щодо громадського контролю. Так, згідно з законопроектом, без спецдозволів допускаються на території установ виконання покарань члени Європейського Комітету із запобігання катувань чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню та Голова й члени спостережних комісій. Крім того, таке право будуть мати Міністр юстиції України, а також за його дорученням посадові особи Міністерства юстиції України, його територіальних підрозділів.

Документом пропонується скасувати тримання жінок у дільницях посиленого контролю; передбачити, що засуджені можуть отримувати правову допомогу також і від близьких родичів; привести розмір мінімальної жилої площі на засудженого у відповідність до європейських стандартів, а саме – (4 кв.м.), проти діючих за Кодексом – 3 кв.м.; збільшити кількість телефонних розмов (замість однієї розмови на місяць – встановити розмови без обмежень).

Законопроект передбачає виключення вимоги щодо обов’язковості праці засудженого; надання дозволу на отримання посилок без обмежень, а засудженим, що перебувають у колоніях з мінімальним рівнем безпеки, на отримання кореспонденції без її перегляду; пом’якшення умов відбування покарання неповнолітніми; зміну умов тримання для засуджених до довічного позбавлення волі, а також щодо звільнення від відбування покарання.

Члени Комітету підтримали законопроект, прийняття якого, на їхню думку, «створить належне правове забезпечення для гуманізації системи виконання покарань в Україні, розбудови демократичної правової держави, підвищення рівня захисту прав і свобод громадян, які відбувають покарання, у тому числі у місцях позбавлення волі, та забезпечить дотримання міжнародних зобов’язань України у сфері виконання покарань».

 

Читачі «ПЛ» мають змогу ознайомитись з «Пояснювальною запискою» до цього законопроекту:

doc-file (53.338 kb)
 Поділитися