Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1209039237


24.04.2008 | Георгій Кобзар
Кримінально-виконавча система

Верховна Рада гуманізує кримінальну відповідальність

   

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо гуманізації кримінальної відповідальності)».

Як повідомляєІнформаційне управління парламенту,Законом вносяться зміни до Кримінального кодексу та Кримінально-процесуального кодексу України з метою гуманізації кримінальної відповідальності шляхом часткової декриміналізації діянь, а також запровадження більш диференційованого підходу до вибору мір покарання за злочини..

Зокрема, передбачено, що Закон про кримінальну відповідальність, що скасовує злочинність діяння, пом’якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість.

А Закон про кримінальну відповідальність, що встановлює злочинність діяння, посилює кримінальну відповідальність або іншим чином погіршує становище особи, не має зворотної дії в часі.

Також у документі зазначено: «Закон про кримінальну відповідальність, що частково пом’якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, а частково посилює кримінальну відповідальність або іншим чином погіршує становище особи, має зворотну дію у часі лише в тій частині, що пом’якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи».

Якщо після вчинення особою злочинного діяння, Закон про кримінальну відповідальність змінювався кілька разів, зворотну дію в часі має той закон, що скасовує злочинність діяння, пом’якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи.

Текст законопроекту до другого читання (реєстр. №0955) підготував Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

 

21.04.2008 р. Закон направлено на підпис Президенту.

 

Дивись також:

Верховна Рада гуманізувала систему виконання покарань


Рекомендувати цей матеріал