Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1215090988


03.07.2008
Жертви політичних репресій
джерело: www.mfa.gov.ua

Парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила резолюцію про Голодомор

   

3 липня ц.р. у ході 17-ї Щорічної сесії (м.Астана, 29 червня – 3 липня 2008 р.) Парламентська асамблея Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ПА ОБСЄ) ухвалила резолюцію «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», якою вшанувала пам’ять мільйонів українців, загиблих від Голодомору, спричиненого спланованими діями та політикою тоталітарного сталінського режиму.

Проект резолюції був ініційований керівником Постійної делегації Верховної Ради України, Головою парламентського комітету у закордонних справах Олегом Білорусом.

Підкресливши важливість поширення у суспільстві інформації про цю трагедію українського народу з метою запобігання подібним катастрофам у майбутньому, держави ОБСЄ висловили свою підтримку ініціативам України на міжнародному та національному рівнях, спрямованим на висвітлення усієї правди про Голодомор 1932-1933 років в Україні, а також широке громадське та наукове обговорення цього питання.

Підтверджуючи свої зобов’язання “чітко та беззастережно засуджувати тоталітаризм”, Парламентська асамблея ОБСЄ звертається до усіх парламентів держав-учасниць Організації визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні.

Ухвалення резолюції ПА ОБСЄ стало можливим завдяки активним заходам МЗС України та постійної делегації Верховної Ради України з питання визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу.

До складу ПА ОБСЄ входить 320 парламентарів з 56 держав Європи та Північної Америки.


Рекомендувати цей матеріал