MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Книжки Зиновія Антонюка

06.11.2008   
Євген Захаров
10 листопада о 17-30 в Бібліотеці імені Омеляна й Тетяни Антоновичів Національного університету «Києво-Могилянська академія» відбудеться презентація книжок відомого правозахисника, багаторічного в’язня сумління

10 листопада о 17-30 в Бібліотеці імені Омеляна й Тетяни Антоновичів Національного університету «Києво-Могилянська академія» відбудеться презентація двох видань одного автора – Зиновія Павловича Антонюка. Постать цього у багатьох відносинах унікального мислителя і подвижника займає особливе місце в духовному спектрі української суспільної свідомості.  

Книги «Рефлексії ідентичності» та «Конспект самоусвідомлення» розділяє більше 40 років. «Рефлексії» написані останніми роками, 2-томовий «Конспект» – в середині 60-х років. Більшість його примірників загинула в КГБ, чудом вцілів один примірник. Поміж цими книжками були активне читання і розповсюдження самвидаву, дружба з Іваном Світличним, Василем Стусом, Веніаміном Кушніром, Валерієм Марченком та іншими шістдесятниками, арешт 13 січня 1972 року, сім років ув’язнення в таборі для особливо небезпечних державних злочинців (в тому числі три роки у страшній Володимирській в’язниці за передачу на волю і далі за кордон інформації про становище в’язнів) та три роки заслання, поневіряння у пошуках роботи, ще один рік позбавлення волі за «тунеядство»…

З 1990 року Зиновій Антонюк активно займається правозахистом, випускає журнал «Права людини в Україні», пише ряд фундаментальних статтей про засади правозахисту, взаємовідносини правозахисників і держави,  міжнаціональні та міжконфесійні відносини, перекладає Душпастирську Конституцію римо-католицької церкви 1966 року, пише спогади про Світличного, Марченка…

Обидві книжки об’єднує спроба самоусвідомлення себе як українця через важливі особистісні моменти і паралельне осмислення подій українського буття, нестримний пошук власної ідентичності, і водночас – повна відсутність лукавства, абсолютна безстрашність і інтелектуальна чесність у пошуках істини.

Книги підготовлені до видання та опубліковані Харківською правозахисною  групою та видавництвом «Дух і Літера».

 Поділитися