Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1233827890


05.02.2009
Права дітей
джерело: www.zik.com.ua

Дітей з особливими потребами на Львівщині максимально залучатимуть до звичайних садочків та шкіл

   

Львівська облрада, Львівська міськрада та Всеукраїнський фонд «Крок за кроком» підписали меморандум про співпрацю щодо намірів подальшого впровадження інклюзивного навчання в освітні заклади Львівської області та міста Львова, що передбачає залучення дітей з особливими потребами до звичайних дитячих садочків та шкіл. Меморандум був підписаний 4 лютого, під час круглого столу.

Як розповіла виконавчий директор Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» Іванна Найда, інклюзивна освіта передбачає не лише архітектурну доступність шкіл для дітей з особливими потребами, а й доступність методики викладання, що в свою чергу пов’язане з спеціальною підготовкою вчителів та вихователів, набуття ними навиків навчання таких дітей в умовах загальноосвітнього навчального закладу.

Важливою, з її слів, є система фінансування таких дітей, коли «гроші ходять за дитиною».

«Якщо у 2001-2002 навчальному році у Львові було 82 інтегрованих дітей, то у 2004-2005 навчальному році їх кількість становила 87 дітей. У 2008-2009 навчальному році – у загальноосвітніх закладах освіти навчається 77 дітей з особливими потребами. На можна сказати, що ситуація значно покращується, але вона є стабільною», – розповів начальник головного управління освіти Львівської ОДА Павло Хобзей.

З його слів, загалом в області є до 130 інтегрованих дітей, які навчаються у звичайних школах та садочках.

Хобзей зазначив, що програма розвитку освіти Львівської області на 2009-2012 роки, яка зараз допрацьовується, передбачає подальшу роботу в цьому напрямі.

«У Львові понад 1,5 тис дітей з особливими потребами потребують навчання, але не є охоплені», – додала начальник управління освіти Львівської міськради Надія Оксенчук.

Довідка ЗІКу.

Проект «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами» буде реалізовуватись в Україні до 2013 року на базі Львівської області та Криму (місто Сімферополь). Фінансує проект Канадська агенція з міжнародного розвитку


Рекомендувати цей матеріал