MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Українці Росії просять Медведєва пояснити, чому закрили Український центрООН: за три місяці росіяни стратили 32 українських військовополонених‘Я сказав росіянам на блокпосту, що їду на Азовсталь’ Жодної толерантності до путінського режиму! Звернення вчених світуОмбудсмани Турецької Республіки зустрілися з рідними бранців РФНацгвардійця РФ судитимуть за сексуальне насильство щодо викраденого чоловіка Похований курган: росіяни знищують унікальну пам’ятку в Маріуполі‘Один брат загинув, другого ледве врятували’, — історія мешканки Загальців‘Россияне убивали со звериной жестокостью’Війна з темрявою. Підсумки тижняРосія створила ‘всепроникну атмосферу страху’ на ТОТ‘Росія воює проти звичайного життя людей’, — Президент України‘Суди’ над полоненими: у ‘ДНР’ до тривалого ув’язнення засудили десятьох ‘азовців’Права осіб, що повернулися з російського полонуЗруйновані села Дібрівне та Курулька з повітряМілітариzовані: Росія посилює діяльність ‘Юнармії’ у КримуВідновлення і реабілітація після полону — Уряд ухвалив постановуВони б’ють по тих, хто рятує життя. Підсумки тижняЗвільнення від відбування покарання за станом здоров’яРосіяни викрали з Енергодара двох братів, що працювали на ЗАЕС, — їх шукають рідні

Відсутність українських шкіл у Росії пояснюють спорідненістю мов

30.04.2009    джерело: www.pravda.com.ua

Москва пояснює відсутність українських шкіл у Росії тим, що запити на відкриття таких з боку батьків і громадських організацій до управлінь освіти РФ "практично не надходять". Так офіційний представник МЗС РФ Андрій Нестеренко відповів на запитання ЗМІ щодо гуманітарних прав українців, що проживають у Росії.
"Незважаючи на велику чисельність українців, що проживають на території РФ, запитів на відкриття повноформатних шкіл з боку батьків і громадських організацій у федеральні і регіональні органи управління освіти практично не надходить", - сказав дипломат.
"Це, мабуть, пояснюється спорідненістю східнослов’янських мов і культур, спільною історією (Київська Русь, Московська держава, Російська імперія, СРСР) і єдиною православною християнською вірою", - припустив він.
Крім цього, за словами Нестеренка, "культурні заходи, що проводяться в Російській Федерації різними громадськими організаціями, значною мірою враховують потреби етнічних українців".
"Через зазначені причини у Російській Федерації немає шкіл, де вся навчальна програма викладається українською мовою", - заявив представник МЗС РФ.
"Існують лише школи з етнонаціональною (етнокультурною) складовою. До неї віднесені: рідна мова і література, регіональна (національна) історія, курси історії рідної культури і т.п.", - додав він.
Такий компонент, за словами Нестеренка, "дає можливість, у разі потреби, вводити в навчальний процес елементи, що враховують локальну соціокультурну специфіку (наприклад, навчання народним традиціям, звичаям, танцям)".
"При цьому в деяких суб’єктах Російської Федерації, де є попит на задоволення етноосвітніх потреб, для українців без будь-яких проблем створюються відповідні умови", - запевнив він.
Представник МЗС РФ відзначив, що "громадяни Російської Федерації української національності і росіяни з числа громадян України знаходяться в різній етнокультурній ситуації".
"Спроби порівнювати їхнє положення, підраховуючи, наприклад, тільки кількість російських шкіл в Україні й українських у Росії, є неправомірними", - наголосив він.
За словами Нестеренка, у Російській Федерації, за даними Всеросійського перепису населення 2002 року, загальна кількість українців складає 2 942 963 осіб (з них 76,5% - міське населення, 23,5% - сільське).
Крім того, зазначив дипломат, у Російській Федерації діє понад 90 українських суспільно-культурних об’єднання.

 Поділитися