MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Експерт: заяви ПАРЄ на адресу України превентивні, однак шкодять іміджу

05.05.2009    джерело: www.dw-world.de
Заручником проблеми з кандидатами на посади суддів Європейського суду є репутація України, оскільки вона «виявила нездатність навіть скористатися своїм правом номінувати кандидатів до Європейського суду»

ПАРЄ не позбавить українську делегацію повноважень через проблеми з кандидатами на посади суддів Європейського суду, вважають експерти. Такі заяви є радше превентивними, однак можуть зашкодити іміджу України.

Голова української делегації Парламентської Асамблеї Ради Європи Іван Попеску повідомив журналістам, що ПАРЄ може позбавити українських представників повноважень, якщо Україна нарешті не визначиться, хто з кандидатів гідний представляти її інтереси в Європейському суді. Європейці не збагнуть, який з двох поданих списків українських кандидатів є легітимним.

ПАРЄ не хоче прецедентів

Директор програми «Верховенство права» Фонду «Відродження» Роман Романов вважає, що ПАРЄ просто не хоче прецедентів, коли б країни відкликали свої списки кандидатів, а потім присилали нові, тому непорозуміння між Україною та  Парламентською Асамблею Ради Європи триває вже кілька років.

 «Заручником цього найбільше є не повноваження української делегації, а міжнародна репутація України. Тобто Україна виявила нездатність навіть скористатися своїм правом номінувати кандидатів до Європейського суду», - каже Романов.

Не догодили владі

Він пояснює, що вся ця правова колізія через прізвище депутата від Партії регіонів Сергія Головатого. У першому списку, який нібито відкликала Україна, його прізвище є, в другому – немає, бо деякі представники української влади, за словами Романова, не вважають Головатого гідним представляти інтереси України в Європейському суді кандидатом.

Чи зміниться ситуація після виборів українського президента, Романов прогнозувати не береться. Експерт лише констатує, що Рада Європи повинна або вибрати з двох списків один, або погодиться на компроміс, який пропонує українське МЗС і визнає за країною право подавати і відкликати кандидатів у міжнародні структури. Допоки це тягтиметься – невідомо, констатує Романов.

 

 Поділитися