Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1248703503


27.07.2009
Міжконфесійні відносини
джерело: www.unian.net

Суд оголосив вирок у справі про побиття головного рабина Севастополя

   

Ленінський районний суд Севастополя засудив до чотирьох років позбавлення волі з трирічним випробувальним терміном 41-річного жителя Новомосковська (Дніпропетровська обл.) Романа Шведова, який у вересні 2007 року завдав тілесних ушкоджень громадянинові Беніаміну Вольффу - головному рабину Севастополя.  Cуд також ухвалив стягнути з Р. Шведова на користь потерпілого 5 тис. грн. в рахунок відшкодування морального збитку.

Як сказано в рішенні, суд визнав винним Р.Шведова в скоєнні злочину, передбаченого статтею 296 ч. 1 Кримінального кодексу України (хуліганство, грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, яке супроводжується особливою зухвалістю), проте на підставі статей 75 і 76 Кримінального кодексу звільнив його від відбування покарання з максимальним випробувальним терміном - три роки.

Р.Шведов повністю визнав свою провину і в скоєному глибоко розкаюється, а скоєння злочину пояснює станом сп`яніння, зазначається в документі.

Суд встановив, що 28 вересня 2007 року Р.Шведов на вулиці в центрі Севастополя «безпричинно приставав до громадянина Б.Вольффу, ставив йому образливі питання щодо зовнішнього вигляду». Потім двічі вдарив Б.Вольффа по голові, що спричинило струс головного мозку у потерпілого. Крім того, як зазначається в протоколі, Р.Шведов навмисно пошкодив одяг рабина, після чого втік з місця злочину.

Суд відніс стан алкогольного сп`яніння до обтяжливих обставин.

Натомість, як повідомив УНІАН голова Єврейської релігійної общини «Хабад» Яків Фрадкін, громада обурена тим, що суд не взяв до уваги наявні в справі факти, які свідчать про те, що напад був здійснений з мотивів розпалювання міжнаціональної і міжрелігійної ворожнечі. «Образою рабина образили практично всіх євреїв Севастополя. Це взагалі неприпустима річ. І це явно націоналістична витівка», - сказав Я.Фрадкін.


Рекомендувати цей матеріал