Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1264677972


28.01.2010
Вибори
джерело: www.telekritika.ua

Журналістські організації просять ЗМІ не видавати посвідчення стороннім особам

   

Комісія з журналістської етики, Національна спілка журналістів України і професійне об'єднання «Незалежні медіа-профспілки України» просять редакторів і керівників ЗМІ не видавати редакційні посвідчення професійного або позаштатного журналіста стороннім особам, які не є працівниками очолюваного ними ЗМІ. Про це йдеться в їхньому офіційному зверненні, підписаному Володимиром Мостовим, Ігорем Лубченком і Сергієм Гузем.

На їхню думку, видача у великій кількості незаповнених посвідчень позаштатних кореспондентів є незаконною, оскільки може кваліфікуватися як службове підроблення відповідно до ст. 366 Кримінального кодексу України.

Також три організації просять народних депутатів України підтримати законопроект внесений народним депутатом України Василем Гаврилюком, яким пропонується надати статус офіційного спостерігача спостерігачам від громадських організацій (реєстраційний № 5706).

Наводимо текст звернення повністю:

Звернення Комісії з журналістської етики, Національної спілки журналістів України, професійного об'єднання «Незалежні медіа-профспілки україни»

Для задоволення права громадськості на інформацію, виборчим законодавством України журналістам гарантується особливий професійний статус: безперешкодний доступ на всі заходи пов'язані з виборами.

Звертаємо увагу колег та громадськості, що активісти громадських організацій та політичних партій, підприємці та будь-які інші зацікавлені особи, що не працюють у ЗМІ, і на яких не розповсюджуються встановлені законодавством права та обов'язки журналіста, не можуть видавати себе за  журналістів. Журналісти виконують роль посередників в передачі інформації громадянам, в той час як спостерігачі скоріше самі є джерелом інформації. До того ж, перебування на виборчих дільницях великої кількості спостерігачів, зареєстрованих як журналісти, може перешкоджати роботі професійних журналістів, а значить і обмежувати права громадян на отримання оперативної інформації.

Ми розуміємо (сподіваємось), що метою спостерігачів є сприяння проведенню демократичних виборів в Україні. Однак вважаємо, що введення в оману громадськості є неприпустимим і дискредитує статус та професію журналіста. Крім того, вже відомі випадки наказів та прохань засновників газет до редакторів видати у великій кількості (60-100) незаповнені посвідчення позаштатного кореспондента газети. Видача таких документів є незаконною, адже може кваліфікуватися як службове підроблення відповідно до статті 366 Кримінального кодексу України.

Звертаємось до:

- редакторів та керівників ЗМІ - з проханням не видавати редакційні посвідчення професійного або позаштатного журналіста стороннім особам, які не є працівниками очолюваного вами засобу масової інформації;

- народних депутатів України - з проханням підтримати законопроект внесений народним депутатом України Василем Гаврилюком, яким пропонується надати статус офіційного спостерігача спостерігачам від громадських організацій (реєстраційний № 5706).


Рекомендувати цей матеріал