Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1274784215


25.05.2010
Правоохоронні органи
джерело: www.bbc.co.uk

Economist: про СБУ та Шпигунські страсті

   

"Шпигунські страсті" - так можна перекласти заголовок Клацнути блогу у британському часописі Економіст, який присвячений Україні.

Автор міркує з приводу того наскільки зближення України та Росії зближує методи діяльності ФСБ та СБУ, які підписали угоду про співпрацю на наступні 5 років. Повернення російських офіцерів ФСБ в Україну видворених раніше за спроби вербувати українських громадян у Криму лише посилює побоювання серед тих, хто вважає посилення позицій Росії в Україні драстично зростаючим.

Економіст зазначає, що занепокоєння може викликати і той факт, що дії СБУ останнім часом аж надто подібні до методів ФСБ. Для прикладу наводиться випадок із спробою офіцера СБУ схилити до співпраці Ректора Українського Католицького Університету у Львові Бориса Гудзяка, який написав з цього приводу Клацнути відкритий лист.

Економіст переповідає, що СБУ звернулося до ректора університету з проханням підписати документ у якому той зобов’язувався повідомляти про студентів, які будуть брати участь в демонстраціях протесту проти політики уряду України.

За версією Бориса Гудзяка, такі методи застосувавали у часи КГБ для вербування агентів, але не зустрічалися у Католицькому університеті за часів незалежної України. Економіст пропонує СБУ висловити свою версію цієї події на сторінках часопису і запитує читачів поміркувати про те, де ще у Європі такий випадок міг, чи не міг би статися, а де такі методи є правилом.

Рекомендувати цей матеріал