MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

На Лавриновича чекають у Страсбурзі, аби поговорити про долю Верховного суду

05.07.2010    джерело: www.dw-world.de
За словами експерта, пропозиції щодо нівелювання Верховного суду викликають запитання. У Венеціанській комісії розуміють побоювання опонентів такого рішення щодо можливих його політичних мотивів

Наступного тижня експерти Венеціанської комісії Ради Європи очікують візиту українського міністра юстиції Олександра Лавриновича. На зустрічі йтиметься передовсім про судову реформу в Україні.

Попередні висновки Венеціанської комісії щодо проекту закону про судоустрій є неоднозначними. У комісії нарікають, що часу на розгляд документу було обмаль – законопроект був переданий до Страсбурга лише 15 червня. Його було розглянуто за прискореною процедурою. Висновки неоднозначні. Позитивно експерти Ради Європи сприйняли той факт, що було враховано чимало висловлених ними раніше рекомендацій. Але є й суттєвий «мінус», сказав в інтерв’ю Deutsche Welle віце-президент комісії Томас Маркерт. «Система суддівського самоврядування видається нам надто складною. Крім того, надто великим є вплив Верховної Ради», - зауважує експерт.   

Нівелювання ролі Верховного суду – «проблемний момент»

Критично у Страсбурзі поставилися до намірів нівелювати роль Верховного суду. «Його функції передадуть вищим спеціалізованим судам, він фактично виконуватиме роль спільного сенату спеціалізованих судів з метою уніфікації права, а суддів Верховного суду розподілять між спеціалізованими судами.  Цей перерозподіл ми вважаємо проблематичним», - сказав Маркерт. За словами експерта, пропозиції щодо нівелювання Верховного суду викликають запитання. У Венеціанській комісії розуміють побоювання опонентів такого рішення щодо можливих його політичних мотивів.

Томас Маркерт наголошує: судова реформа назріла давно і нинішній її проект містить багато позитивних нововведень. Але існують і ризики, попереджає експерт. Дізнатися більше про мотиви тих чи інших новацій та висловити свої застереження у Венеціанській комісії сподіваються під час зустрічі з міністром юстиції Лавриновичем. Якщо, звісно, закон таки не «проштовхнуть» через Раду раніше.

Євген Тейзе

 Поділитися