Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1278676735


09.07.2010
Свобода мирних зібрань

Київський окружний адміністративний суд заборонив Всеукраїнській профспілці “Народна солідарність” проведення акцій протесту проти дій Компанії Ferrexpo

   

Київський окружний адміністративний суд заборонив Всеукраїнській профспілці «Народна солідарність» проведення акцій протесту проти дій Компанії Ferrexpo, спрямованих на позбавлення працівників контрольованого нею Полтавського гірничо-збагачувального комбінату їхніх пенсійних пільг.

Про прийняте учора ввечері судом рішення учасники акції, котра мала розгортатися сьогодні (09.07.10) з 08.30 до 10.00 у Києві перед будинком Генеральної Прокуратури України, дізналися від працівників МВС, які зупинили проведення пікету.

Профспілка не має «на руках» самого судового рішення, відомо лише, що воно було прийняте адміністративним судом за позовом Київської міської державної адміністрації.

Довідково: за останній час профспілка «Народна солідарність» провела пікетування Міністерства праці та соціальної політики та Кабінету Міністрів України з вимогою до влади вжити своїх законних повноважень для захисту права працівників Полтавського ГЗК на пільгову пенсію. Сьогодні мало відбутися пікетування Генеральної Прокуратури, а в понеділок, 12 липня, - Адміністрації Президента України.

Працівники одного з найбільших на Україні виробників залізнорудного концентрату ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», що належить Компанії Ferrexрo, контрольованій народним депутатом Костянтином Жеваго, зазнають протиправних утисків з боку власників. Компанія Ferrexрo, всупереч законодавству, намагається позбавити своїх працівників пільгового статусу, який дає їм право на достроковий вихід на пенсію, щоб у такий спосіб знизити свої витрати на пенсійні внески. Зокрема, близько 200 водіїв вантажівок, які доставляють з кар’єру видобуту там руду для її подальшого збагачення, були нещодавно попереджені про втрату ними гарантованих законодавством пенсійних привілеїв під загрозою звільнення у двомісячний термін.

Працівники кар’єру працюють у надважких умовах: має місце висока запиленість і загазованість СО2, підвищений радіаційний фон, дія потужних ектромагнітних полів та викиди маловивчених газів, у тому числі із вмістом фенолу і т. д. Але найважливіше те, що згідно законодавства право на пільгову пенсію (на п’ять років раніше звичайного) мають право всі працівники кар’єрів, які працюють на глибині понад 150 метрів, в той час як глибина кар’єру Полтавського ГЗК становить 302 м.

Хоча незаконність дій компанії Ferrexрo має очевидний характер, звернення працівнків до компетентних державних органів залишаються без належної відповіді.

Зокрема, судовий розгляд справи працівників проти ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» заблокований тим, що ГЗК ігнорує ухвалу суду про надання йому документів, необхідних для розгляду справи. Маючи заяви про злочинні дії керівництва Полтавського ГЗК, Полтавська обласна та Комсомольська міська прокуратура поки що жодним чином на них не відреагували.

За додатковою інформацією просимо звертатися

до ЦКК Всеукраїнської профспілки «Народна солідарність»

за тел. 044 2291167


Рекомендувати цей матеріал