MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Не визнавати ‘фарс Кремля’Невидимі бранці КремляРосія має надати докази того, що український журналіст живий, — ‘Репортери без кордонів’ шукають Дмитра Хилюка‘Я ні про що не жалкую і ні в чому не каюсь’ — в РФ правозахисника засудили до двох з половиною років колоніїКатування священників, знищення храмівСім місяців під землею та півстоліття на повернення викрадених дітей — підсумки тижня Підземний дитсадок, замінована АЕС, обстріл Донецька — підсумки тижняЗа ґрати за вподобайку: окрема думка судді Аркадія Бущенка 35 дітей з Луганщини вивезли до Білорусі — ‘навчатися’ у надзвичайниківНедбалість і кулі: росіяни вбивають українських дітейДовгий шлях додому: РФ має повернути Богдана ЄрмохінаЦивільні в Авдіївці, бойові аптечки, єВідновлення. Підсумки тижня‘Відчуття, що нічого не можна вже виправити’, — Ірина Марченко, Здвижівка‘Було видно, що місто просто знищують’, — Павло Пономаренко, Маріуполь Під дулами автоматів‘У змішаному форматі’: росіяни готуються до псевдовиборів на тимчасово окупованих територіяхВивеземо на лінію розмежування й не видамо ліки: як російські окупанти змушують мешканців Лазурного отримати російський паспортЗа Декларацією про суверенітет ми — Українські ЕміратиДістатися дна: Росія провалила евакуацію цивільних на окупованих територіяхПеред підривом Каховської ГЕС у РФ дозволили не розслідувати аварії на небезпечних об’єктах, що сталися унаслідок воєнних дій і терактів

УГСПЛ: На початку ХХІ століття Україна перетворилась на феодальну державу

27.07.2010    джерело: www.radiosvoboda.org
Богдана Костюк
За словами виконавчого директора Української Гельсінської спілки з прав людини, не виключено, що під тиском західних економічних партнерів українські політики, тісно пов’язані з великим бізнесом, будуть змушені зменшити тиск на суспільство

Україна на початку ХХІ століття перетворилась на ... феодальну державу. Такого висновку дійшли експерти Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ), дослідивши ситуацію у галузі порушення прав людини при новій українській владі. Як зазначає голова спілки Володимир Яворський, нині з різних областей України надходить інформація про свавілля місцевого чиновництва і політиків, подібна ж тенденція існує і на всеукраїнському рівні. До когорти правопорушників і неофеодалів відносяться і ті, хто має захищати законність – прокурори, міські голови, податківці, міліцейські керівники, заявив голова УГСПЛ  в інтерв’ю Радіо Свобода.

Вони разом творять якісь такі мафіозні клани, які тримають всіх. Або це можуть бути інші заможні люди, які на місці усе скуповують, і підприємства, і великі ділянки землі, і диктують селянам, що вони мають робити. Люди у провінції відчувають повне безправ’я, тому що очевидно: міліція не виконує своїх функцій. Тому, що вона ніколи не захищала там звичайних людей – вона виконує лише те, що їй каже влада зверху. Ми з колегами також відмітили, що уся влада в Україні закрита настільки, що немає жодної реакції ні на які скарги, хто би не скаржився: чи це правозахисні організації, чи це звичайні люди – вони б’ються об стіну. Тільки якщо є дзвінок зверху – тоді органи влади починають щось робити…
Як Ви вважаєте: чи міжнародні правозахисні організації – «Репортери без кордонів», або «Міжнародна амністія» – на порушення прав людини в Україні реагують оперативніше, аніж ті українські інституції, які мали б цією проблематикою займатись?
Вони – наші політики і чиновники – взагалі живуть автономно. Центральна влада не зважає на якісь події. Тобто, у них є якийсь певний план, вони його реалізують, не зважаючи ні на що. Все, що інше відбувається, в їхньому розумінні – це недоліки, або ж це все організовано опозицією. Тобто, коли ми дивимось у ЗМІ на реакцію влади, то вона така: це все – організовані провокації опозиції! Коли СБУ приходить із перевірками до громадських активістів – це якісь там опозиційні речі. Коли місцеві адміністрації збирають інформацію про політичні переконання чиновників, або хто як голосував на останніх президентських виборах, складаючи банк даних про усіх чиновників у районі – то це все так само опозиція!
А як Ви розцінюєте у цьому контексті запропонований новою парламентською коаліцією закон про мирні зібрання?
Він не є найгіршим законопроектом. Якщо у ньому змінити 5-6 норм, він буде кращим, ніж та ситуація, що склалася зараз. Набагато гіршим є Закон про захист персональних даних, Трудовий кодекс, який розглядається у парламенті. Ця влада слухає лише дві речі: рейтинг (тобто, якщо буде падати рейтинг – будуть відбуватись певні метаморфози у їхній поведінці). Тобто, люди повинні знати і розуміти, що відбувається у країні, це наша ключова функція на сьогоднішній день. І друга річ – реакція міжнародної спільноти на всі ці речі. Тому що наша країна експортна, увесь наш бізнес побудований на продажі металу або інших речей в Євросоюз, Америку, інші країни – тож Україна не може бути ізольованою.
За словами Володимира Яворського, у державах, де найбільше порушуються права людини, економіка перебуває не на найвищому рівні. До того ж, Захід воліє мінімізувати торгівлю з такими державами, якщо взагалі не накладати ембарго: подібне мало місце у відносинах ЄС і Білорусі, США та Ірану. Не виключено, що під тиском західних економічних партнерів українські політики, тісно пов’язані з великим бізнесом, будуть змушені зменшити тиск на суспільство. А суспільство, тим часом має гартуватись для протистояння тискові нинішньої влади, щоб врятувати себе і державу, наголошує голова УГСПЛ.

 Поділитися