Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1281108797


06.08.2010
Свобода мирних зібрань
джерело: ua.korrespondent.net

Cуд заборонив Свободі проводити в Чернівцях акції протесту під час приїзду Януковича

   

Чернівецький окружний адміністративний суд ухвалив рішення про заборону обласному осередку Свободи проводити акції протесту 7 серпня - під час приїзду Віктора Януковича.  Як повідомили в Свободі, відповідне рішення суд виніс 5 серпня.
Позивачем у цій справі виступив виконавчий комітет Чернівецької міської ради, який вимагав заборонити проведення будь-яких акцій протесту під час візиту Президента України Віктора Януковича, який планує прибути до Чернівців з нагоди святкування річниці утворення Чернівецької області.
Позивачі вимагали заборонити проведення мирної акції в центрі Чернівців, зокрема від Центральної площі та по вул. Університетській, пояснюючи це тим, що подібні акції можуть завадити проведенню урочистостей з нагоди святкування 70-річчя створення Чернівецької області за участю Президента України Віктора Януковича.
Суд задовольнив позов, вважаючи, що акція чернівецької Свободи може спровокувати зіткнення між представниками різних політичних напрямків.
У свою чергу голова Чернівецької обласної організації ВО Свобода Віталій Мельничук, коментуючи судове рішення, заявив: "Заборона владою, використовуючи підконтрольні суди, мирних акцій протесту, обмеження конституційних прав громадян на свободу зборів і свободу слова, свідчить про страх режиму Януковича перед власним народом" .


Рекомендувати цей матеріал