Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1285880786


01.10.2010
Вибори
джерело: www.opora.org.ua

За ширмою «цілком таємно»

   

29 вересня 2010 року працівниками Служби безпеки України був затриманий голова Львівської обласної виборчої комісії, представник Української соціал-демократичної партії Ігор Кравчук. На наступний день Прокуратура Львівської області порушила проти затриманого кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого статтею 157 ККУ (умисне перешкоджання громадянину вільного здійснення права обирати і бути обраним). Згідно цієї статті, колишньому голові обласної ТВК загрожує ув’язнення терміном від трьох до п’яти років.

У відділі зв’язків з громадськістю регіонального представництва УСДП спостерігачам ОПОРИ повідомили, що голова обласної організації Роман Кузьмич вранці надав один короткий коментар, а після цього вимкнув телефон. Натомість, у партії «Батьківщина» (нагадаємо, УСДП входить до складу фракції БЮТ у парламенті) повідомили, що справа сфабрикована з тої причини, що пан Ігор Кравчук відмовився реєструвати «підставних» кандидатів від екс-бютівця Івана Деньковича.

У Львівській обласній виборчій комісії в обідній час жодної паніки чи зриву роботи спостерігачі від ОПОРИ не зафіксували. Комісія працювала у звичному режимі. Проте, коментувати ситуацію щодо затриманням пана Кравчука новий голова комісії відмовився.

Подібна розмова відбулася і з представником обласної Прокуратури. У відповідь на запитання «з яких причин затримали екс-голову Львівської обласної виборчої комісії» спостерігачам багатозначно натякнули, що за такою інформацією слід звертатися до служби, яка проводила затримання, тобто – до СБУ. В Прокуратурі жодною іншою інформацією не володіють.

О 16:30 телефон прес-служби обласного СБУ мовчав.

Громадянська мережа ОПОРА вважає, що відкриття кримінальних справ проти осіб, причетних до підготовки місцевих виборів, вимагає від силових структур максимальної гласності та прозорості. З огляду на це, ОПОРА закликає відповідні структури оприлюднити всі причини та деталі затримання у зв’язку з резонансністю та важливістю справи, і тим самим запобігти можливим спекуляціям та провокаціям у виборчий період.

Разом з цим, Громадянська мережа ОПОРА застерігає силові структури та місцеву владу від використання адміністративного ресурсу та силових дій стосовно учасників виборчого процесу.


Рекомендувати цей матеріал