MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Місцеві вибори: тервиборчкоми безпідставно «відфутболили» кандидатівПартія регіонів зі скандалом захопила владу в тростянецькій виборчій комісіїМісцеві вибори – 2010: виборчі маніпуляціїЄвропарламент, як виняток, може надіслати спостерігачів в УкраїніЗаява передвиборчих делегацій НДІ та МФВС (ІРЕ5) щодо місцевих виборівЗаява КВУ за підсумками довгострокового моніторингу кампанії по місцевим виборамУ Львові змагаються виборчі клониЖоден міжнародний спостерігач в ЦВК не був зареєстрований – голова КВУВ Украину приедет делегация Конгресса местных и региональных властей СЕУ Кам’янці-Подільському продовжуються громадські акції протесту проти арешту міського головиХто робить Кам’янець землею героївПросто знимуть рейтингових кандидатів у мери?За ширмою «цілком таємно»Українці й далі не вірять, що можуть вплинути на владу через вибориЧлени ЦВК просять президента повернути виборчий процес у демократичне руслоБільшість в керівних органах ТВК отримали партії владиУ Миколаєві розпочали роботу громадські спостерігачіКВУ вказує не непрозорість передвиборчої кампаніїКВУ перед виборами констатує серйозні проблеми, не вирішені закономУ ЦВК говорять, що нові правила виборів сумнівні

На місцевих виборах загрожує плутанина з бюлетенями

18.10.2010    джерело: www.dw-world.de

Місцеві вибори цьогоріч вирізнятимуться великою кількістю бюлетенів, що припадатимуть на одного виборця. Це, а ще відсутність надійного захисту бланків можуть спровокувати махінації під час голосування.

На одного українського виборця припадатиме в середньому 5-9 бюлетенів, залежно від того, у якому населеному пункті він проживає. Приміром, у Львові виборець отримає 5 бюлетенів – два до обласних рад, два до районних і список кандидатів на мера міста.
У селах до вже названих списків додадуться ще селищні ради і ще один голова. Розібратися з цією проблемою пересічному виборцю буде дуже непросто, а все через зміну законодавства, заявила у коментарі Deutsche Welle виконавчий директор КВУ у Львівській області Оксана Дащаківська.
"Це означає, що люди не обізнані, можуть недоотримати певну кількість бюлетенів, які згодом можуть використати за певного кандидата чи політичну партію. Це і є основною загрозою",- каже Дащаківська.

Громадянська мережа "Опора" звертає увагу на те, що люди похилого віку у селах можуть просити допомоги у спостерігачів та членів комісії, оскільки будуть розгублені від такої кількості бюлетенів. І це, у свою чергу, провокуватиме порушення.
Не обійдеться і без черг, адже пошук прізвищ у довгих списках займе чимало часу, вважають спостерігачі "Опори".

Виборців більше дозволеного
Проблему підсилить і той факт, що на окремих дільницях виборців є значно більше, аніж дозволено законом. Якщо у законі прописано не більше 2,5 тисяч, то у Львові є багато дільниць, де 3 тисячі і більше виборців, каже Дащаківська.

Загрозливим є і те, що бюлетені матимуть мінімум захисту, бо друкуватимуть їх на замовлення місцевих виборчих комісій і на місцевих друкарнях, додала представниця КВУ. Єдиним захистом фактично буде печатка комісії, каже Дащаківська. Відтак, контроль за друком, довезенням, розпакуванням і видачею  потребуватиме пильної уваги всіх учасників виборчого процесу.
Галина Стадник

 Поділитися