MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

УГСПЛ оголосила «будяків року»Кто получит «Будяк-2012»?Лауреати Антипремії «Будяк року» в 2011 роціСеверодонецкий «Зелений світ» номинировал Януковича на «Будяк року – 2011»Українці визначатимуть «Будяків 2011»Лауреати Антипремії «Будяк року 2010».Чи справедливо міністр внутрішніх справ отримав антипремію як найбільший порушник прав людини?Лауреати Антипремії Будяк року-2009 (Прес-реліз)В боротьбу за «Будяк» вступили нардеп Василь Грицак, Сєверодонецька міська рада та Олексій ДвойносНацкомісія із захисту суспільної моралі номінується на «Будяк року» за цензуруЮщенко, Тимошенко і Медведько вступили в боротьбу за будякВсеукраїнська Антипремія «Будяк року-2008»Лауреат антипремії „Будяк року” відгукнувсяБудяк року – 2007Президент, парламент, мер Києва, Уповноважений ВРУ з прав людини... Хто ж отримає антипремію «Будяк року»?УГСПЛ визначила хто є «будяками року» в царині прав людиниУкраїнська Гельсінська спілка з прав людини засновує щорічну антипремію за найбрутальніші порушення прав людини «Будяк року - 2006»

«Будяк року»: відомі претенденти

17.11.2010    джерело: www.dw-world.de
10 грудня цього року Україна дізнається, хто з чиновників або організацій найбрутальніше порушував права людини. На "Будяк року" претендують Хорошковський, Могильов, Азаров і Табачник та вся Адміністрація президента

Традиційно наприкінці року українські правозахисники визначають претендентів на антипремію «Будяк року». «Нагорода» дається за найгірші порушення прав людини в Україні.

10 грудня цього року Україна дізнається, хто з чиновників або організацій найбрутальніше порушував права людини. Але з головними претендентами оргкомітет Української Гельсінської спілки з прав людини, яка вручає антипремію, вже визначився.

Як повідомив Deutsche Welle член правління Української Гельсінської спілки Євген Захаров, загалом номінантів є десять. Зокрема  шанс отримати «Будяк року» є в усієї Адміністрації президента України - за незаконний збір приватної інформації про соціально активних людей. Також гідним номінантом вважають голову СБУ Валерія Хорошковського. Зокрема, за використовування спецслужби для боротьби з опозицією і через конфлікт інтересів. «Голова СБУ одночасно і власник найбільшого медіа-холдінгу країни,  і член Вищої ради юстиції, яка призначає та звільняє суддів», - нагадує Захаров .

Головний міліціонер, який не дбає про туалети

Майже рекордсменом за  кількістю аргументів на право отримати «Будяк року» є міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов. Окрім великого числа скарг від затриманих на дії міліції, йому закидають ще й негідне ставлення до самих міліціонерів. Як розповідає правозахисник Захаров, у той час, як для вищих ешелонів МВС закуповують дорогі автомобілі, у сотнях райвідділків міліції в Україні немає туалетів.

Переписування історії та дискримінація жінок

Міністр освіти України Дмитро Табачник може отримати «Будяк року» за провальне зовнішнє тестування, переписування підручників історії та намагання запровадити у вищій школі платні послуги, повідомив Захаров. Претендентом на антипремію є й прем’єр-міністр Микола Азаров. Його можуть «нагородити» за дискримінацію жінок. Захаров нагадав, що в українському уряді жінок немає, а його керівник неодноразово казав, що керувати – це нежіноча справа. 

Олександра Індюхова

 Поділитися