MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Центр «Ла Страда-Україна» виступає проти антиконституційного розпорядження Кабінету Міністрів

14.02.2011    джерело: www.la-strada.org.ua

Реагуючи на чергові дискримінаційні «інновації» у національному законодавстві, які, цього разу, матеріалізувалися у експеримент, що відрізає доступ українським жінкам до навчання у вузах структури МВС, «Ла Страда-Україна» підготувала та направила листи до Адміністрації Президента, Верховної Ради, ряду Міністерств, Прем’єр-Міністрові та Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини із проханням переглянути законодавчі нововведення, котрі порушують права і свободи, гарантованим Конституцією України.

У листах зазначено, що 29 грудня 2010 року Прем’єр-Міністр України підписав розпорядження № 2355-р «Про проведення експерименту з підготовки фахівців для Міністерства внутрішніх справ», в якому йде мова про «проведення у 2011 році експерименту з організації набору осіб до вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ та їх подальшого навчання за програмою підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра за схемою “курсант — військовослужбовець — курсант” . Міністерству внутрішніх справ, Міністерству освіти і науки, молоді та спорту, Міністерству оборони доручено у місячний строк узгодити порядок проведення експерименту (http://kmu.gov.ua/kmu/control/uk/cardnpd).

Таким чином, констатуємо, що у 2011 році накладається заборона на прийняття до вищих навчальних закладів МВС України громадян жіночої стати, а також низки інших груп громадян, що суперечить Конституції України, Законам України «Про міліцію», «Про освіту», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» та іншим, крім того, і міжнародним документам у галузі прав людини, ратифікованим Україною у встановленому законом порядку.

Висновок про гендерну дискримінаційність обмеження витікає із норм Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», де прописано (Стаття 15. Призовний вік. Призов громадян України на строкову військову службу), що «на строкову військову службу в мирний час призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років…». 

Відтак, через очевидне суперечення цього розпорядження Конституції та ряду законів України, Центр просить скасувати його як антиконституційне.

10.02.2011

Автор:

-->10.02.2011
-->-->

 Поділитися