MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Бананова республіка назавжди!?

01.04.2011   

Українських депутатів називають піаністами. Бо вони тиснуть на багато клавіш під час голосування. Альянс Майдан розпочав громадянську кампанію «Стріляйте в піаніста!»

15 березня наші активісти фільмували голосування в Верховній Раді. В нас є години відео відзнятого з балкону на плівку (яка може бути доказом в суді), на якому чітко видно як народні депутати голосують за відсутніх колег.

Ми також засняли «піаніств» зблизька – дивіться

http://youtube.com/watch?v=IXVP1_F9LIY

http://youtube.com/watch?v=Sae7XLQtr0g

Того ж дня ми послали Голові Верховної Ради України та Керівнику Апарата Верховної Ради України інформаційний запит, в якому попросили надати нам копію документів про особисту реєстрацію народних депутатів України перед відкриттям пленарного засідання Верховної Ради України та списку народних депутатів, відсутніх на пленарному засіданні Верховної Ради.

Згідно п.1 ст.26 Регламенту Верховної Ради України «Перед  відкриттям кожного пленарного засідання проводиться реєстрація народних депутатів особисто  на  підставі  пред'явлення посвідчення  народного депутата та підтвердження своєї присутності власноручним підписом, а також за допомогою електронної системи.»

28 березня нам прийшла відповідь Керівника Апарату Верховної Ради В.Зайчука з інформацією, яку ми запитували. З відповіді видно, що на ранковому пленарному засіданні за результатами поіменної реєстрації були відсутні 45 депутатів фракції ПР, 12 – з БЮТ, 8 – з НУНС, 6 – позафракційних, 3 – з НП та 1 – з КПУ. Всього – 75 депутатів. Ще 16 були у відрядженнях та 10 – на лікарняному.

Попередній аналіз отриманої відповіді і її порівняння з результатами електронної реєстрації в системі Рада призвів нас до шокуючого викриття. Деякі з відсутніх на засіданні без поважних причин нардепів були зареєстровані в системі Рада, їх голоси зараховані за законопроекти. Приклади  прогульників, які голосували: Ахметов Рінат Леонідович, Бахтеєва Тетяна Дмитрівна, Хмельницький Василь Іванович, Фельдман Олександр Борисович .

Деякі з нардепів, які офіційно числилися у відрядженні до Европарламенту і знаходилися в цей час в Брюсселі, згідно електронній системі теж голосували і були присутні, зокрема, Борис Тарасюк, Ірина Бережна та Максим Луцький.

Нардеп Володимир Пилипенко був у відрядженні, не був зареєстрований системою Рада як присутній, але його голос було зараховано «за» під час поіменного голосування про заслуховування інформації Голови Фонду державного майна України Рябченка Олександра Володимировича щодо процесу приватизації об'єктів державної власності протягом 2010-2011 років о 10:31.

17 березня ми зафіксували також випадок, що стався з нардепом Юрієм Стецем, який був фізично присутній на засіданні ВР, голосував за допомогою електронної системи, але в системі Рада він числиться відсутнім та таким, що не голосував. Він подав заяву в ГПУ з цього приводу.

Повний аналіз отриманої інформації ще попереду, але вже зараз зрозуміло однозначно, що в Верховній Раді України відбувається шахрайство.

Ми підготували детальну статтю з відеозаписами, сканами документів, посиланнями на голосування та реєстрацію нардепів в системі Рада. http://maidan.org.ua/static/mai/1301350607.htmlпн

Ми подали заяву про злочин в ГПУ  http://maidan.org.ua/static/news/2011/1301388675.html  за ознаками злочинів, передбачених ст.344 («Втручання у діяльність державного діяча») та/чи ст.351 («Перешкоджання діяльности народного депутата України та депутата місцевої ради»).

Голосування за відсутніх нардепів є дуже серйозною правовою проблемою, і навіть  – проблемою національної безпеки – адже порушення процедури прийняття законів є підставою для визнання їх неконституційними.

Стаття 84 Конституції говорить: «Голосування на засіданнях Верховної Ради України здійснюється народним депутатом України особисто», а за частиною першою ст. 152 Конституції та згідно з рішенням Конституційного Суду України № 11-рп/98 від 07.07.98, всі постанови і закони (у т.ч. про ратифікацію міждержавних угод), проголосовані депутатами неособисто, підлягають визнанню неконституційними!

Альянс Майдан закликав небайдужих громадян України долучитися до нашої громадської кампанії «Стріляйте в піаніста!». Ми пропонуємо повторити пройдену нами правову процедуру і подавати запити на інформацію про процедуру голосування за всі закони, прийняті протягом останнього року, писати заяви про злочин в прокуратуру, а також звертатися до тих народних депутатів, що голосували особисто, з проханням, аби вони звертались до Конституційного Суду про скасування законів та постанов, ухвалених з порушеннями процедури про ратифікацію міжнародних угод.

Альянс «Майдан» – це об’єднання громадян та громадських організацій з метою координації зусиль з розбудови громадянського суспільства в Україні, побудови правової держави, відповідальної перед суспільством. Зареєстроване листом заступника міністра юстиції за № 013462 від 13.07.06

Основними задачами Альянсу є моніторинг, активний захист, утвердження та розширення конституційних прав та свобод в Україні.

 Поділитися