MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Примусове Євро: студенти вже не в захваті від футбольного свята

03.10.2011    джерело: www.dw-world.de
Ольга Веснянка
Активісти судентської профспілки заявляють, що учнів київських ВНЗ примушують брати участь у підготовці до Євро–2012. Молодь має імітувати масові заходи для відпрацювання безпеки на стадіоні.

Активісти незалежної студентської профспілки «Пряма Дія» заявляють, що стюардів до Євро-2012 «тренують на студентах». Як сказав DW представник профспілки Олександр Володарський, на студентах київських ВНЗ, яких приводять проти їхньої волі, відпрацьовують взаємодію з фанатами, пропуск уболівальників на стадіон, огляд особистих речей. Так тренують стюардів на стадіоні «Олімпійський».

До профспілки скаржаться, зокрема, студенти інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука, університету технології та дизайну, КПІ. За оцінкою профспілчан, лише під час одних таких навчань задіяли близько 7 тисяч молодих людей. Активісти нарікають, що значна кількість студентів беруть участь у заходах проти своєї волі. За неявку їм начебто погрожують санкціями за місцем навчання, починаючи відміткою про неявку на заняття і аж до заниження балів на іспиті.

«Живі тренажери»

Студенти зізнавались профспілчанам, що їх знімали з останніх пар, а увечері змушували голодними та втомленими йти пішки до стадіону більше години. Окрім студентів, до тренувань залучали військовослужбовців та курсантів військових училищ. У молодих людей перевіряли документи (студентські квитки), незалежно від згоди, обшукували і оглядали їхні особисті речі.

Активісти обурюються, що студенти були змушені перебувати на стадіоні у свій вільний час, замість дозвілля і роботи над домашніми завданнями. «Коли всі виходили, почалась справжня давка, ніби і справді на футболі, було страшно, аби не задавили», – скаржились студентки профспілчанам. Профспілчани запевняють, що неприпустимо примусово використовувати студентів у якості масовки. «Надто у такому принизливому положенні, як тренувальний об’єкт для обшуків», – каже Володарський. Активісти профспілки «Пряма Дія» закликають студентів організовуватися і чинити опір подібним практикам, або ж просто бойкотувати такі «навчання».

Добровільно-примусовий захід

Тим часом на офіційному сайті НСК «Олімпійський» повідомляється, що проводять тестові масові заходи, аби пересвідчитись, що 8 жовтня головна спортивна арена країни зможе гарантувати комфорт та безпеку кожному відвідувачу. Та уточнюють, що молоді люди беруть участь в тренінгах добровільно: «стати першими уболівальниками НСК „Олімпійський“ запросили студентів-добровольців та курсантів столичних вузів». І пишаються великою кількістю охочих протестувати стадіон.

Цікаво, що водночас в університеті ім. Т. Шевченка вивішене оголошення з посиланням на розпорядження першого проректора, про те, що «студенти першого та другого курсів повинні взяти участь у підготовці до офіційного відкриття НСК „Олімпійський“. Наступні навчання – 4 жовтня.

Автор: Ольга Веснянка
Редактор: Захар Бутирський

 Поділитися