Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1329298374


15.02.2012
01

Каліфорнійську заборону одностатевих шлюбів визнано антиконституційною

   

7 лютого 2012 року суд претензій дев’я¬того округу США постановив рішення за справою Perry v Brown. Справа стосувалась прийняття у Каліфорнії Пропозиції 8, якою були внесені поправки до Конституції штату. Пропозицією встановлюється, що у штаті Каліфорнія термін «шлюб» не може бути застосований до союзу одностатевих пар. Суд постановив, що Пропозиція 8 порушує положення про рівний захист, передбачене Конституцією США.
Приймаючи своє рішення, суд претензій розглядав єдине питання: чи захищає положення про рівний захист меншини від позбавлення їх існуючих прав без законних підстав, і чи має народ Каліфорнії причини робити це.
При аналізі впливу цього положення, Суд підкреслив «виняткове значення офіційного визначення терміну „шлюб“», яке є «головним вираженням поваги штату до вищої форми серйозних відносин, а також до осіб, які укладають такі відносини». Позбавляючи ці відносини права називатися «шлюбом», народ Каліфорнії позбавив їх «супутнього соціального схвалення».
Суд ухвалив, що Пропозиція 8 не служить жодним державним інтересам, викладеним його авторами, і прямо відкинув аргумент, що позбавлення одностатевих пар права називати свої відносини «шлюбом» допоможе зміцнити стабільність сімей, що складаються з одного чоловіка і однієї жінки:
«Той аргумент, що відмова визнавати „шлюбом“ спілки одностатевих пар може сама по собі сприяти міцності і стабільності різностатевих подружніх відносин, насправді нічим не обґрунтований.»
За відсутності будь-яких законних цілей Пропозиції 8, Суд дійшов «неминучого висновку», що обмеження, які накладені цією Пропозицією, викликані несхваленням геїв і лесбіянок як групи. Її завдання — «продемонструвати, що геї та лесбіянки мають меншу цінність, як група, і що їхній соціальний статус є набагато нижчим». Суд дійшов висновку, що «Пропозиція 8 пов’язана саме з оцінкою цінності та гідності геїв і лесбіянок як групи», і що несхвалення будь-якої групи осіб не може слугувати законним державним інтересам.
Короткий огляд справи Perry v Brown .
Рішення за справою Perry v Brown .


Рекомендувати цей матеріал