Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1332937611


28.03.2012
Право на свободу та особисту недоторканність

Чергове засідання у справі Якова Строгана

   

Сьогодні, 27 березня, в Київському районному суді м. Харкова відбулося чергове засідання у справі Якова Строгана. Призначено додаткову комісійну судмедекспертизу.

Сьогодні суд ухвалив рішення про додаткову комісійну судово-медичну експертизу, бо для попередньої експертизи суду не були надані важливі докази: ніж, який начебто був засобом злочину (нанесення тілесних ушкоджень потерпілому) та електроміографія м’язів, яка б свідчила про ступінь тяжкості тілесних ушкоджень потерпілого. Необхідні докази були доставлені сьогодні до зали суду. Експертизу доручено провести експертам Харківського обласного бюро судово-медичних експертиз.

Нагадаємо, на попередньому судовому засіданні Якову Строгану змінено запобіжний захід з тримання під вартою на підписку про невиїзд.

Коротко про справу. Після конфлікту з сусідом у серпні 2010 року Яків був вивезений працівниками Київського райвідділу міліції до лісу і підданий тортурам. Після цього вони тримали його у таємному помешканні кілька діб і вимагали в нього хабара у розмірі 10 тис. доларів. Коли він не знайшов такої суми, міліціонери йому не повірили. Тоді Яків зняв побої та звернувся до служби внутрішньої безпеки, прокуратури, але у жовтні 2010 року в порушенні кримінальної справи відмовили. Я. Строган звернувся до Харківської правозахисної групи і розповів на прес-конференції про серпневі події. В грудні його викликали до райвідділу й затримали. Як стало відомо, після того, як Я. Строган опублікував інформацію про серпневі події, порушено кримінальну справу і Я. Строгану пред’явлено звинувачення в замаху на умисне вбивство сусіда. Зі слів слідчого, в ході експертизи, яку проведено через два з половиною місяці після бійки, в сусіда виявлено тілесні ушкодження середньої тяжкості у вигляді ножових поранень. Я. Строган знову був підданий тортурам. Рішенням суду Я. Строган був взятий під варту. Призначена у вересні 2011 року комісійна експертиза встановила легкі тілесні ушкодження. Також визнала, що наявні ушкодження не могли викликати довготривалого розладу здоров’я потерпілого. А ще експертам так і не надали речові докази – ніж і деякі важливі аналізи потерпілого.

«Права людини»

Рекомендувати цей матеріал