MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Слухання справи Якова Строгана знов перенесене

16.05.2012   
Чергове слухання справи Якова Строгана призначене на сьогодні, 16 травня, не відбулося через те, що досі не готова повторна комісійна судмедекспертиза.

Чергове слухання справи Якова Строгана призначене на сьогодні, 16 травня, не відбулося через те, що досі не готова повторна комісійна судмедекспертиза. Спливає вже четвертий місяць з часу її призначення.

У справі вдруге змінився прокурор.

Слухання знов перенесене – тепер на 5 червня на 10:00.

Коротко про справу. Після конфлікту з сусідом у серпні 2010 року Яків був вивезений працівниками Київського райвідділу міліції до лісу і підданий тортурам. Після цього вони тримали його у таємному помешканні кілька діб і вимагали в нього хабара у розмірі 10 тис. доларів. Коли він не знайшов такої суми, міліціонери йому не повірили. Тоді Яків зняв побої та звернувся до служби внутрішньої безпеки, прокуратури, але у жовтні 2010 року в порушенні кримінальної справи відмовили. Я. Строган звернувся до Харківської правозахисної групи і розповів на прес-конференції про серпневі події. В грудні його викликали до райвідділу й затримали. Як стало відомо, після того, як Я. Строган опублікував інформацію про серпневі події, порушено кримінальну справу і Я. Строгану пред’явлено звинувачення в замаху на умисне вбивство сусіда. Зі слів слідчого, в ході експертизи, яку проведено через два з половиною місяці після бійки, в сусіда виявлено тілесні ушкодження середньої тяжкості у вигляді ножових поранень. Я. Строган знову був підданий тортурам. Рішенням суду Я. Строган був взятий під варту. Призначена у вересні 2011 року комісійна експертиза встановила легкі тілесні ушкодження. Також визнала, що наявні ушкодження не могли викликати довготривалого розладу здоров’я потерпілого. А ще експертам так і не надали речові докази – ніж і деякі важливі аналізи потерпілого.

«Права людини»

 Поділитися