MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Громадські організації закликають об’єднуватися для захисту свободи мирних зібрань

24.11.2012    джерело: helsinki.org.ua
Ми занепокоєні ворожістю українських судів до цієї форми функціонування громадянського суспільства та тотальною практикою заборони мирних зібрань. Нас турбує зростання непропорційного втручання міліції та органів місцевого самоврядування з кожною мирною акцією.

Забезпечення прав та свобод людини і громадянина є основною функцією держави. На жаль, сьогодні українська держава не лише не гарантує право на мирні зібрання, але й є головним його порушником.

Ми занепокоєні ворожістю українських судів до цієї форми функціонування громадянського суспільства та тотальною практикою заборони мирних зібрань.

За 2011 рік влада через суди намагалася заборонити 211 мирних зібрань, у майже 90% їй це вдалося. У 2012 ця тенденція продовжує тільки зростати.

Нас турбує зростання непропорційного втручання правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування з кожною мирною акцією.

Ховаючись від громадського невдоволення, влада унеможливлює протестні наметові табори, бо вважає намети малими архітектурними формами; спецпідрозділи розганяють демонстрантів завдаючи їм фізичної та матеріальної шкоди; правоохоронні органи чинять тиск на громадських активістів регулярними викликами до відділків.

Ми схвильовані використанням підзаконних нормативних актів для обмеження одного із фундаментальних свобод людини.

Обурливим виглядає той факт, що на двадцять другому році незалежності наша держава, обмежуючи свободу громадян на мирні зібрання, використовує законодавство СРСР та свавільно тлумачить Конституцію України.

Розпочинає роботу нове скликання Верховної Ради України. Ми підготуємо громадські пропозиції до законодавства про захист мирних зібрань і будемо вимагати від депутатів їх ухвалення. Розуміючи, що проблема не вичерпується тільки законодавством, ми будемо запроваджувати освітні програми, здійснювати моніторинг реалізації свободи мирних зібрань та надавати правову допомогу організаторам та учасникам.

Для досягнення цих цілей Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр політико-правових реформ, Центр Громадянських Свобод, Центр інформації про права людини, Харківська правозахисна група та Український незалежний центр політичних досліджень ініціювали створення Партнерства «За свободу мирних зібрань».

Розуміючи, що захист наших прав залежить від нашої рішучості та єдності, ми закликаємо наших колег об’єднати спільні зусилля задля захисту учасників мирних зібрань та для створення правових гарантій забезпечення свободи мирних зібрань!

Аркадій Бущенко, Українська Гельсінська спілка з прав людини

Євген Захаров, Харківська правозахисна спілка

Роман Куйбіда, Центр політико-правових реформ

Олександра Матвійчук, Центр Громадянських Свобод

Тетяна Печончик, Центр інформації про права людини

Максим Лациба, Український незалежний центр політичних досліджень

Більше інформації про Партнерство можна дізнатися за телефоном: 097 744 19 41 або за цією електронною поштою: [email protected]. Контактна особа Анастасія Шимчук.

 Поділитися