Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1358513328


18.01.2013
Свобода вираження поглядів

Прокуратура з подачі першого віце-прем’єра Криму взялася за «Аргументи тижня»

   

Слідчим управлінням Сімферопольського міськуправління міліції відкрито кримінальне провадження за фактом розголошення конфіденційної інформації журналістами Інтернет-видання «Аргументи тижня - Крим».

Про це стало відомо 17 січня, коли в редакцію «АН-Крим» прибули старший оперуповноважений Олег Єремейчук та оперуповноважений Олег Архаров сектора ВДСБЕЗ (відділ державної служби по боротьбі з економічними злочинами) Сімферопольського міськуправління міліції.

Вони заявили, що прибули з метою встановити юридичну адресу редакції, а також зажадали дані її керівництва та автора матеріалу «Гуртожиток як притулок для кримських VIPів. Історія Павла Бурлакова», опублікованого в Інтернет-виданні в листопаді минулого року. Свої вимоги вони мотивували кримінальним виробництвом № 12012130620000011, відкритим у зв'язку із заявою громадянина Бурлакова П. Н. про розголошення конфіденційної інформації про нього у зв'язку з відповідним дорученням прокуратури. Як зазначено в постанові начальника Сімферопольського міськуправління міліції Віталія Пашиніна, дану заяву було подано Бурлаковим в листопаді минулого року.

Через кілька годин Єремейчук вручив редактору Інтернет-видання «Аргументи тижня - Крим» Заїру Акадирову і кореспонденту (автору публікації) Ганні Андрієвський повістки на допит до слідчого у даній кримінальній справі в якості свідків. Вони зобов'язані з'явитися  на допит 18 січня.

Більш ніякої інформації про кримінальному провадженні надано не було.

Нагадаємо, в журналістському матеріалі, про який йде мова, розповідається про те, що перший віце-прем'єр Криму Павло БУРЛАКОВ вже два роки прописаний в гуртожитку ПМК-6 в селищі Комсомольське під Сімферополем. Однак фактично не проживає там, займаючи кімнату лише на папері, не даючи можливості отримати тимчасове житло тим, хто дійсно цього потребує.

Відзначимо, що в Криму утворилася тенденція, коли чиновники прописуються в гуртожитках, до яких не мають ніякого відношення, не проживаючи в них, але формально займаючи кімнати. Однак прізвища тих, хто таким чином користується комунальним майном, не відомі.

В кінці грудня минулого року ми звернулися до міністра регіонального розвитку і ЖКГ АРК Віталію Кіжаєва, який пообіцяв ці прізвища назвати.

Крім того, провести перевірку за фактом прописки Бурлакова в гуртожитку Комсомольського обіцяв і прокурор Криму В'ячеслав Павлов.

Однак сьогодні допит журналістів «Аргументів тижня - Крим» не відбувся.

Прес-офіцер Сімферопольського управління міліції Оксана Сорокопудова вибачилася за те, що у журналістів відібрали час. За її словами, слідчий старший оперуповноважений Олег Єремейчук був терміново викликаний на нараду сектора ВДСБЕЗ (відділ державної служби по боротьбі з економічними злочинами) Сімферопольського міськуправління міліції, інший - Олег Архаров - з сьогоднішнього дня перебуває на лікарняному. «Швидше за все, допит буде пізніше, так як кримінальне провадження все ще відкрито. Чекаємо розвиток ситуації », - припустив Акадиров.

Через кілька годин Єремейчук вручив редактору інтернет-видання «Аргументи тижня - Крим» Заїру Акадирову і кореспонденту (автору публікації) Ганні Андрієвський повістки на допит до слідчого у даній кримінальній виробництву в якості свідків.

Рекомендувати цей матеріал