Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1368451403


13.05.2013
Депортовані народи
джерело: krymtatar.in.ua

Мустафа Джемілєв щодо можливих конфліктів 18 травня (Інтерв’ю)

   

У зв’язку з напруженою ситуацією Меджліс кримськотатарського народу закликає представників і спостерігачів від усіх дипломатичних корпусів, акредитованих в Україні, приїхати до Сімферополя 18 травня. Про це інформаційно-аналітичному порталу Кримськотатарське питання online  повідомив голова Меджлісу Мустафа Джемілєв.

За його словами, на Всекримський жалобний мітинг з нагоди Дня пам’яті жертв Депортації кримськотатарського народу, який відбуватиметься на центральному майдані Сімферополя, можливо, також буде запрошений постійний представник Президента України в Криму Віктор Плакіда. Стосовно участі голови Ради міністрів автономії Анатолія Могильова, Мустафа Джемілєв зазначив, що глава кримського уряду «веде провокаційну діяльність щодо кримськотатарського народу: етнічні чистки в органах влади, його заяви щодо депортації».

«За дипломатичного етикету можна було б його запросити, але ми просто не можемо гарантувати, що там відбудеться. Проконтролювати реакцію на людину, яка робить у сталінському дусі заяви стосовно кримськотатарського народу, зупинити людей, щоб вони на це не реагували, просто неможливо… Як торік він формально захворів, на цей раз теж може формально захворіти», - сказав Мустафа Джемілєв.

З приводу можливого проведення альтернативного мітингу так званими опозиційними до Меджлісу організаціями, голова Меджлісу також зазначив, що «якщо співвітчизники у великій кількості прийдуть на альтернативний мітинг, то може статися те ж саме, як при появі Могильова на трибуні на майдані Леніна».

При цьому Мустафа Джемілєв зауважив, що Меджліс не заборонятиме співвітчизникам брати участь в альтернативному мітингу.

 «У минулому році був альтернативний мітинг. Наші люди нарахували там 171 людини, разом з роззявами. Цього разу, оскільки настільки грандіозна робота проводиться владою можуть зібрати трохи більше 171 осіб. Є інформація, що учасникам полян протесту, які прийдуть на альтернативний мітинг, будуть давати земельні ділянки, а тим, хто не прийде, - тим не дадуть. Може, такими способами можна буде досягти ненабагато більшої кількості», - розповів провідник Меджлісу.

Як повідомляв портал Кримськотатарське питання online, 18 травня Всекримський жалобний мітинг з нагоди Дня пам’яті жертв Депортації кримськотатарського народу на центральному майдані Сімферополя проводитиме Меджліс кримськотатарського народу. Відповідне рішення було ухвалене 26 квітня на засіданні оргкомітету з підготовки жалобних заходів під керівництвом голови Ради міністрів Криму Анатолія Могильова.

За інформацією представників Меджлісу і низки ЗМІ, голова Рескомнацу АРК, заступник голови організаційного комітету Рефат Кенжалієв запропонував, що не згодні з таким рішенням можуть провести альтернативний мітинг на будь-якому іншому майдані міста Сімферополя, в тому числі, і на майдані біля Верховної Ради Криму.

03.05.2013


Рекомендувати цей матеріал