Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1368614685


15.05.2013
Оголошення
джерело: www.istpravda.com.ua

Музей «Тюрма на Лонцького» присвятить «Ніч музеїв» депортації татар

   

Цьогорічна «Ніч музеїв» до Міжнародного дня музеїв у «Тюрмі на Лонцького» приурочена 25-річчю повернення на батьківську землю кримських татар.
Про це «Історічній правді» повідомили у музеї.
«З 18 по 20 травня 1944 року була проведена операція НКВД із примусового виселення кримських татар до Узбекистану, Казахстану, Таджикистану, – зазначив директор музею Руслан Забілий. – Переживши розстріли, знущання, голод і спрагу у 1944 році, кримські татари почали повертатись на рідну землю лише у 1989 році».
У музеї гостям пропонують живе спілкування із представниками кримськотатарської громади у Львові, лекцію про родинні спомини Аліма Алієва (організатора кримськотатарських фестивалів), документальну виставку «Депортація кримських татар», тематичні відео.
Увечері можна буде насолодитись народною музикою, мистецькими акціями з театром, поезією.
Час і місце: 16 травня 2013 року, 18:00-24:00. Львів, вул. Бандери, 1 (Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького").
Важливою частиною святкової програми стануть виступи струнного квартету доценту ЛНМА ім. М. Лисенка Тараса Менцинського, співи Романа Ковальчука та Софії Федини.
Як і щороку, у підвалах музею виставлятимуть зброю періоду визвольного руху українців у XX сторіччі.
Історичні реконструктори Товариства «Пам’ять» відтворюватимуть сцени із в’язничного побуту і влаштують для охочих інсценізацію слідчого допиту, а музейний художник-реставратор навчить самотужки виготовляти повстанські листівки підручними засобами.
До виставлених арештантських вишивок із Тернопільського історико-меморіального музею політичних в’язнів до Львова прибуде унікальний експонат – бронежилет голови Проводу ОУН(б) Ярослава Стецька. Також будуть представлені 30 оригінальних світлин провідника та його охоронців у Альпах.
Повна програма тут і тут. Вхід на усі заходи вільний.
Дивіться також: "Тюрма на Лонцького – в’язниця Гестапо та НКВД"
15.05.2013

Рекомендувати цей матеріал