Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1371649248


19.06.2013
Право на справедливий суд
джерело: ua.golos.ua

За час дії нового КПК 40% затриманих звільнили з СІЗО

   

З часу введення в дію нового Кримінально-процесуального кодексу близько 12,5 тисяч осіб з близько 32 тисяч були звільнені з СІЗО по всій Україні.

Про це на прес-конференції в Києві заявив експерт Центру політико-правових реформ Олександр Бойчук, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, у сфері кримінальної юстиції деякий прогрес обумовлений тим, що нарешті запрацював прийнятий в 2012 році новий Кримінально-процесуальний кодекс.

«Працює система незалежного превентивного механізму, яка дозволяє омбудсмену і представникам громадськості відвідувати місця ув’язнення. І на сьогоднішній день сотні таких місць відвідали представники громадських організацій та представники омбудсмена. Це істотно допомогло зменшити насильство або нелюдське поводження над ув’язненими», - підкреслив О. Бойчук.
Він також зазначив, що майже на 30% зменшилася кількість затримань підозрюваних, зменшується кількість людей, яких утримують у СІЗО.

«Якщо на час початку дії нового КПК в СІЗО перебувало 32 тис. осіб, то станом на 1 червня 2013 року в СІЗО перебувають 19 тис. 503 особи. Тобто фактично 40% людей звільнили з місць попереднього ув’язнення. Це серйозний показник», - підсумував експерт.

Рекомендувати цей матеріал