Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1371810887


21.06.2013
Боротьба з торгівлею людьми
джерело: tyzhden.ua

Росії і Китаю можуть загрожувати санкції США за торгівлю людьми

   

У своїй щорічній доповіді Дежавний Департамент США назвав Китай і Росію одними з найбільших порушників правил боротьби з примусовою працею і секс-торгівлею, що може призвести до санкцій США. Про це повідомляє Reuters.

У новому звіті Росію та Китай поставили в один ряд з Північною Кореєю та Іраном.

Державний департамент ранжував країни відповідно до того, що вони роблять, щоб запобігти торгівлі людьми. Як наслідок Китай і Росія разом з Узбекистаном потрапили до найнижчої третьої категорії.

«Незважаючи на помірні ознаки інтересу до реформ у боротьбі з торгівлею людьми, китайський уряд не продемонстрував особливих зусиль, щоб повністю завадити чи покарати усі форми такої торгівлі та засудити торговців людьми», - написали американські посадовці.

Як зазначається у звіті, в Росії уряд «не створив жодної конкретної системи для виявлення та догляду за жертвами торгівлі людьми, не має формальних правил та механізмів для їх виявлення», хоча і були окремі ситуативні заходи.

Відповідно до законодавства США країни з третьої категорії можуть зіткнутися з санкціями, які втім не вплинуть на торгівлю та гуманітарну допомогу, таку як фінансування освітніх та культурних програм.

Директор з правозахисної діяльності в Азії Human Rights Watch Джон Сіфтон заявив, що Китаю та Росії вже давали кілька шансів поліпшити ситуацію з торгівлею людьми та захистом її жертв.

«Питанням для Білого дому тепер є чи готовий він ввести санкції. Питанням для Китаю, Росії та Узбекистану є чи готові вони впродовж наступних 90 днів взяти на себе зобов’язання, щоб уникнути санкцій», - підкреслив Сіфтон.

Рекомендувати цей матеріал