MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

За першу половину 2013 року на Харківщині до інтернату була направлена одна дитина

15.07.2013   
Юрій Нужний
Якщо в 2011 році на території області кожна 5-6 дитина влаштовувалася до системи інтернатів, в 2012 році – кожна 8-9, то в цьому році до інтернатного закладу була направлена лише 1 дитина.

Про це повідомила начальник Служби у справах дітей ХОДА Тетяна Печерських.

За словами Т. Печерських, якщо в 2011 році на території області кожна 5-6 дитина влаштовувалася до системи інтернатів, в 2012 році – кожна 8-9, то в цьому році до інтернатного закладу була направлена лише 1 дитина.

Потрібно бачити шляхи зменшення кількості дітей у інтернатних закладах, – підкреслила Тетяна Печерських. Вона зазначила, що такими діями, як просто переведення дитини з однієї форми виховання до іншої, мало чого можна досягти. Необхідна профілактична робота, а також постійний супровід з боку органів опіки.

«Як прописано в українському законодавстві, відповідно до ст. 6 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», дитина-сирота може бути влаштована до інтернатного закладу тільки в разі, коли органом опіки і піклування вичерпані всі можливості щодо влаштування її до сімейних форм», – зауважила начальник обласної Служби у справах дітей.

В той же час, навіть якщо дитина влаштована до системи інтернатів, це не позбавляє органи опіки і піклування права працювати над тим, щоб повернути дитину до сім’ї.

«Можна відмітити ще одну позитивну динаміку. Протягом цього року у нас в області збільшилась кількість дитячих будинків сімейного типу на 12, і прийомних сімей на 13 одиниць. Практично всі дитячі будинки сімейного типу утворені на базі прийомних сімей. Коли подружжя вже пройшло етап прийомної сім’ї, то і дитячий будинок сімейного типу буде працювати більш стабільно і впевнено. Добре, коли сім’я починає з невеликої кількості дітей. Бажано, щоб вони були однакові за віком, бажано, щоб це були брати і сестри, оскільки і батькам, і дітям дуже важко пройти перші місяці адаптації», – наголосила Т. Печерських.

Довідково: на 1 липня 2013 року на обліку Служби у справах дітей в Харківській області перебуває 4695 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом 1-ї половини 2013 року загальна кількість цих дітей зменшилася на 61 особу. В області також зменшується і загальна кількість дітей – соціальних сиріт, які стали такими внаслідок позбавлення батьків батьківських прав. На сьогодні 3030 дітей або 64,5% перебувають під опікою та піклуванням родичів дитини. 1014 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (трохи більше 21%) виховуються у 317 прийомних сім’ях і 73 дитячих будинках сімейного типу.

 Поділитися