Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1375308980


01.08.2013 | Юрій Чумак
Захист від дискримінації

«Непредставлені нації» представили в ООН альтернативний звіт про кримських татар

   

«Організація непредставлених націй і народів» подала до Комітету ООН з прав людини альтернативний звіт про становище кримських татар в Україні і дискримінацію, якої вони, за даними звіту, зазнають.

За інформацією «Радіо Свобода», головними темами звіту є релігійна дискримінація, расизм, суперечки стосовно землі, проблеми зі збереженням мови і захистом культурної й історичної спадщини кримських татар в Україні.

Як мовиться у звіті, кримські татари в Україні не представлені належно в політичному житті, держава не веде з ними діалогу і не визнає їхніх прагнень, також порушуються їхні права як меншини.

Звіт містить рекомендації владі України, зокрема, відновити колективні й індивідуальні права кримських татар, які були порушені їхньою депортацією 1944 року, збільшити їхнє політичне представництво, захистити їх від дискримінації тощо.

На 108-й сесії Комітету ООН із прав людини, що відбувалася в Женеві (Швейцарія) 8-26 липня 2013 року, розглядався Сьомий періодичний звіт про Україну, частина якого стосувалася й становища кримських татар, а також вищезазначений звіт «Організації непредставлених націй і народів».

Довідка «ПЛ»: «Організація непредставлених націй і народів» (ОННН, Unrepresented Nations and Peoples Organization, UNPO) – міжнародна організація, що представляє інтереси народів, територій чи самопроголошених утворень, які не мають достатнього офіційного визнання у світі. Метою ОННН є захист прав людини та культурних, екологічних прав спілчан, пошук мирних вирішень суперечок, що їх стосуються. ОННН забезпечує громадське обговорення їхніх прагнень та сприяє виходу своїх членів на міжнародній рівень.


Рекомендувати цей матеріал