Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1382285395


20.10.2013 | Грицько Селюк
Право на життя

90% витрат на ліки в Україні йде з кишень громадян

   

Як повідомляє "Тиждень", Президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк оприлюднив цифри витрат українців з власної кишені на придбання ліків. Це 32 млрд гривень щорічно. Ця сума складає 90% всіх витрат на ліки в Україні.

«Держава, своєю чергою, закуповує їх лише на 4 млрд грн. Таку політику можна охарактеризувати простим терміном «пасивна евтаназія» (метод «порожній шприц») на відміну від активної евтаназії («повний шприц»), коли застосовуються смертельні ін’єкції. Тобто переважна частина наших співвітчизників просто не можуть лікуватися», - зазначив пан Сердюк.

Він підкреслив, що у більшості країн світу працює схема компенсації коштів: «Принцип простий: лікування громадянина не має призводити до його зубожіння. Пацієнт звертається до медика, той виписує рецепт, із яким хворий іде до аптеки, де або безплатно, або за 20–30% вартості – залежно від хвороби – отримує препарати. Аптека, своєю чергою, одержує від Державного казначейства відшкодування (Велика Британія, Швеція)».

* * *

Може тому у Великій Британії та Швеції працює та компенсаційна схема, що міністри охорони здоров’я тих країн не мають близьких родичів серед власників фармацевтичних компаній, як от в Україні...


Рекомендувати цей матеріал