MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

"Болгарка" - нова зброя "силовиків"

29.10.2013   
Степан Терновий
Правоохоронні органи чинять тиск на співробітників Державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України (Держінформюст), вимагаючи у них приховати інформацію про злом Єдиних та Державних реєстрів України, що відбувся 1-3 жовтня 2013 року, і дати свідчення на користь нового керівництва держпідприємства , яке й санкціонувало цей злам.

Як повідомляють ЗМІ, правоохоронні органи чинять тиск на співробітників Державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України (Держінформюст), вимагаючи у них приховати інформацію про злом Єдиних та Державних реєстрів України, що відбувся 1-3 жовтня 2013 року, і дати свідчення на користь нового керівництва держпідприємства , яке й санкціонувало цей злам. Таку заяву на своїй сторінці в Facebook зробив Вадим Хоруженко, заступник гендиректора ДП "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України.

"Минулого тижня співробітники міліції провели обшуки у поменшканнях співробітників "Інформаційного центру" Міністерства юстиції як у тих, хто мав доступ до фінансової документації, так і у технічних співробітників, що відповідали за безпеку держреєстрів та інформації, яка міститься в них. Вранці у четвер, 24 жовтня, співробітники слідчих органів прийшли додому до восьми співробітників. Оскільки в чотирьох з них нікого не було вдома, правоохоронці вирізали вхідні двері їх квартир болгаркою, вилучили особисті речі, особисті документи і листи (нібито для звірки зразків почерку), провели обшук всіх речей, які знаходилися у помешканнях, і, залишивши в приміщеннях безлад, пішли, заваривши двері ", - написав Хоруженко.

Повідомляється, що виламали двері у заступника генерального директора з питань інформаційної безпеки, і ще в трьох технічних співробітників, на очах у яких 1-3 жовтня хакери, нібито залучені новим керівником підприємства Леонідом Богдановим, зламали держреєстри й незаконно отримали доступ до інформації, яка перебувала у них.

"Слід зауважити, що офіційна причина проведення обшуків у квартирах співробітників настільки непереконлива, що її можна назвати сфабрикованою з метою тиску на людей. Вдома у співробітників шукали комп’ютерну техніку, яка нібито належить ДП "Інформаційний центр" ( системний блок, монітор, флешку, мобільний телефон і навіть сканер) . Насправді ж ця техніка на момент обшуку перебувала на території підприємства , і цьому є документальне підтвердження. Тобто, шукали те, що у них було в наявності ", - сказано в заяві.

Нагадаємо, 1 жовтня 2013 р. в зв’язку з технічними проблемами, що виникли під час ведення реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції України, здійснюваного державним підприємством "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України, було припинено доступ до реєстрів, що забезпечує діяльність Державної реєстраційної служби України, Державної виконавчої служби України, органів юстиції та нотаріусів .

Вивчаючи деталі зупинки роботи Державних реєстрів, 1 жовтня 2013 працівники державного підприємства спільно з фахівцями СБУ виявили факт несанкціонованого втручання в роботу автоматизованої системи Державних реєстрів ( ст. 361 ККУ) . Такі дії, на думку слідства, були здійснені групою осіб з метою впливу на прийняття рішень чи вчинення дій органами державної влади, а саме: виплати Міністерством юстиції України понад 90 млн грн. роялті власникам авторських прав за використання програмного забезпечення Державних реєстрів .

Під час досудового розслідування слідчі Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України встановили, що група осіб - співробітників ТОВ "Арт -мастер" на чолі з його керівником - розробила і передала в експлуатацію державному підприємству Держінформюст спеціалізоване програмне забезпечення ведення Державних реєстрів, технологічною особливістю якого (закладеної під час створення) була можливість постійного несанкціонованого втручання в роботу автоматизованої системи Державних реєстрів шляхом установки терміну дії ліцензійних ключів системи.

Зазначимо , що розробникам програмного забезпечення з "Арт-Майстер" та ТОВ "3-Т" заблоковано 19 розрахункових рахунків в рамках кримінального провадження за фактом втручання в діяльність державних реєстрів.

 Поділитися