MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Рекомендації для тих, хто постраждав під час розгону Євромайдану

30.11.2013    джерело: helsinki.org.ua
Що потрібно зробити в першу чергу, аби винні у розгоні понесли за це відповідальність.

Що потрібно зробити в першу чергу, аби винні у розгоні понесли за це відповідальність.

1. Писати заяву про злочин та реєструвати її в міліції. В заяві описати що відбулось (я був учасником мирного заходу, на нас напали, били…в наслідок чого я…).

2. Навіть якщо людина в міліції – дайте їй знати, що вона має подати заяву про злочин і там описати тілесні ушкодження, які були отримані.

3. Вимагайте адвоката. Без нього не говоріть нічого (НЕ важливо, чи ви затриманні по кримінальній чи по адміністративній справі). Ви самі або ваші родичі можуть скористатися телефоном 0-800-213103, аби отримати безоплатну правову допомогу.

4. Якщо вас не затримали, але ви маєте фізичні ушкодження, звертайтеся до будь-якої лікарні, та вимагайте опосвідчення, судово-медичну експертизу – щоб ваші рани зафіксували в медичному документі.

Українська Гельсінська спілка з прав людини готова допомогти постраждалим, для цього просимо залишити ім’я та мейл людини в приватному повідомленні у нас на фейсбук-сторінці Ugspl.

30.11.2013

 Поділитися