Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1388457472


31.12.2013 | Юрій Шершень
Соціально-економічні права

Отакої: завдячуючи «покращенню», Україна виявилася найбіднішою країною Європи

   

Наша держава встановила черговий антирекорд серед країн Європи – посіла останнє місце за кількістю коштів, які середньостатистична сім’я витрачає на їжу.

Як повідомляє The Kiev Times, українці витрачають 50,2% сімейних бюджетів на продукти харчування. Ні в одній європейській країні немає таких гнітючих показників.

За показниками рейтингу, який складався експертами РІА Рейтинг (що працює на базі Центру економічних досліджень «РІА-Аналітика» РІА Новини), Україна «обігнала» навіть такі бідні країни, як Молдова, Румунія та Албанія. Зазначимо, дослідження проводилося не американцями чи то спеціалістами з Євросоюзу, а росіянами, тому навіть у запеклих прибічників влади язик не мусить поворухнутися щодо «заангажованості» експертів.

Експерти відзначають закономірність, за якою, чим більше витрати на їжу, тим менше валовий внутрішній продукт (ВВП) – один з головних показників багатства країни.

До речі, чимало витрачають на харчі в таких європейських країнах як Сербія та Молдова з показниками 42,9% і 43,2% відповідно. Самі росіяни «проїдають» 30,3 % доходу.

Варто відзначити, що в державах, де населення вважається матеріально забезпеченим з високою якістю життя і доходів, на продукти харчування витрачається всього 10-15%. Решта коштів йдуть на відпочинок, медицину, одяг та інші блага цивілізації.

Перше ж місце займає одна з найбільш благополучних країн Європи – Люксембург. У люксембуржців на продукти йде всього 8,8 % споживчих витрат. На другому місці знаходиться Великобританія – 9,1 % доходу, і на третьому – Швейцарія, жителі якої витрачають на їжу 9,6% свого доходу.

А українці гайнують так багато на їжу, бо їх мізерні зарплати майже не дозволяють купувати щось більш суттєве.

Причини, на які вказують науковці, мало втішають українців: глибока політична та економічна криза, кричуща корупція і соціальна нестабільність. І найголовніше, на чому наголошують соціологи, – це значне розшарування суспільства. По цих позиціях Україна теж лідирує.

Нагадаємо, нещодавно значний фінансовий конгломерат Сredit Suisse провів дослідження щодо світового багатства під назвою Global Wealth Report, в якому взяли участь 200 країн. Виходячи з отриманих результатів, українці були визнані одним з найбідніших народів нарівні з представниками багатьох африканських країн.

Згідно з підрахунками, в середньому українець на рік отримує менше 5 тисяч доларів доходу, що в 10 разів менше, ніж середній заробіток у світі.


Рекомендувати цей матеріал