Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1410383843


11.09.2014 | Юрій Нужний

Кримські татари планують бойкотувати російську «імітацію виборів»

   

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав жителів анексованого Криму бойкотувати місцеві «вибори» 14 вересня.

Він назвав їх імітацією виборчого процесу і псевдоволевиявленням, – повідомляє Громадське радіо «Голос Криму».

За словами лідера Меджлісу, кримських татар, особливо в селах, залякують, тиснуть на них і змушують громадян АРК йти на голосування.

«Немає виборів, є імітація. Так, частина людей піде проти своєї волі на вибори, особливо в селах. Оскільки ті люди, яким поставлено завдання забезпечити високий відсоток голосуючих, просто ходять по домах і говорять, що за списками тих, хто не вийде на вибори, будуть потім працювати «відповідні структури», – заявив Чубаров.

«Ми закликали всіх кримських татар, та й усіх інших людей у Криму, тобто все населення Криму, бойкотувати вибори як такі, що не принесуть на кримську землю ані спокій, ані мир», – наголосив голова Меджлісу.

Одночасно й Національний рух кримських татар (НРКТ) закликав кримських татар не брати участі у виборах до Держради Криму та місцевих рад республіки, які окупаційна російська влада призначила на 14 вересня.

«Закликаємо кримських татар і всіх жителів Криму, кому дороги мир, міжнаціональна злагода, рівноправність і справедливість, не брати участі в майбутніх виборах», – йдеться в заяві організації.

НРКТ наголошує, що «кримськотатарському народу не створено ніякої можливості для вибору адекватного повноважного депутатського корпусу в Держраді і місцевих муніципальних органах влади Криму».

А тим часом у Криму за останні кілька тижнів почастішали обшуки в будинках кримськотатарських сімей, а також у навчальних та релігійних установах.

Напередодні відбулася зустріч кримської самопроголошеної влади та силовиків з керівництвом Духовного управління мусульман Криму, на якому Муфтіят заявив про неприпустимість грубого порушення прав вірян.

Нагадаємо, російська влада призначила на 14 вересня 2014 р. у Криму проведення виборів депутатів Держради АРК, в Севастополі – Законодавчих зборів міста. Крім того, в обох суб’єктах заплановані муніципальні вибори.

Характерно, що офіційних міжнародних спостерігачів на цих «виборах» у Криму не буде. Про це оголосив «повноважний представник президента РФ в Кримському федеральному окрузі» Олег Белавенцев. На думку повпреда, «чесні вибори забезпечить конкурентна боротьба між партіями».

Натомість Генеральна прокуратура України заявила, що проведення виборів 14 вересня в Криму – на тимчасово окупованій території України, є спробою захоплення влади. Організаторам таких «виборів» загрожує до 10 років позбавлення волі.

Рекомендувати цей матеріал