Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1413404879


15.10.2014 | Георгій Кобзар
Вибори

КВУ: найбільша кількість проблемних округів знаходиться в Харківській області

   

За оцінками експертів Комітету виборців України, наразі найбільше проблемних округів знаходиться в Харківський області – 8. При цьому особливо проблемними на Харківщині є 169, 170, 171 та 178 округи. На даних округах поширений непрямий підкуп виборців за допомогою продуктових наборів та «благодійності».

У Житомирській та Миколаївській областях громадські монітори нарахували по 6 проблемних округів.

КВУ звертає увагу на те, що найбільша кількість порушень зафіксована саме в ході передвиборчої боротьби в одномандатних округах. Така ситуація свідчить про небезпеки змішаної виборчої системи.

Одночасно КВУ нагадує, що виступає за впровадження пропорційної системи із відкритими списками.

Виборчі округи на даній карті поділені на 2 основні категорії. Рожевим кольором позначені округи, на яких спостерігачі від КВУ зафіксували виборчі порушення, де кандидати активно використовують адміністративний ресурс та ведуть незаконну агітацію. Червоним кольором позначені проблемні округи із великою кількістю порушень. На даних округах кандидати активно займаються непрямим підкупом виборців та використовують методи чорного PR. Окрім цього, за оцінками експертів КВУ, там існує реальна загроза прямого підкупу виборців та порушень під час підрахунку голосів.


Рекомендувати цей матеріал