Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1417040313


27.11.2014 | Георгій Кобзар
Боротьба з торгівлею людьми

Харків’ян навчать як убезпечитись від сучасного рабства

   

У Харкові протягом тижня пройдуть інформаційні заходи – лекції, круглі столи та тренінги на тему: «Торгівля людьми. Захист і безпека».

В Україні процвітає торгівля людьми. Якщо пару років тому найбільш гострою була проблема проституції, то сьогодні превалюють питання трудової експлуатації.

Найчастіше українці за кордоном нелегально трудяться в аграрному секторі, готельній індустрії та виконують роботу на дому. Експерти констатують: за останній рік проблема сексуального рабства відійшла на друге місце. На першому – експлуатація трудова, і тут більше страждають не жінки, а чоловіки.

Так, за словами менеджера Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда – Україна» Вероніки Андрієнкової, до українського представництва Міжнародної організації з міграції з січня по червень 2014 р. звернулися за допомогою 425 постраждалих від торгівлі людьми. З них 365 потрапили в експлуатацію (переважна більшість – у трудову) в Росії – країні призначення. 56% постраждалих – чоловіки і 44% – жінки.

Майбутні жертви, як правило, звідси виїжджають без віз, без договорів, без медзабезпечення. І перебуваючи за кордоном, піддаються різним формам насильства. Їх залякують, вони не знають законів, багато хто взагалі виїжджає без знання мови.

Правоохоронці жаліються – вербувальників, які торгують людьми, знайти все важче. Способи трудового та сексуального рабства стають більш хитрими. Процвітає і кібер-злочинність.

3 роки тому Румунія, Німеччина та Україна об’єдналися в Міжнародний проект «OPEN for young women». Його мета – профілактика та протидія торгівлі людьми.

Правозахисники планують протягом поточного тижня організувати в Харкові інформаційні заходи. Школярам і студентам розкажуть про можливі небезпеки нелегального працевлаштування за кордоном, про протидію торгівлі людьми.

Також в рамках інформаційного тижня в Харкові проведуть тренінги та круглі столи з означеної тематики для соціальних працівників.

Довідково: у поточному році в Україні за фактами торгівлі людьми розпочато 61 кримінальне провадження. Щоправда, жодне з них наразі не дійшло до суду.

Рекомендувати цей матеріал