Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1418256624


11.12.2014 | Георгій Кобзар
Свобода вираження поглядів

В зоні АТО зафіксовано вже майже 300 фактів порушення прав журналістів

   

З 1 березня по 30 листопада в Україні зафіксовано 709 фактів порушень прав журналістів, з яких 194 у Донецькій та 89 у Луганській областях.

Такими є дані моніторингу Інституту масової інформації «Барометр свободи слова».

Усього за цей період експерти ІМІ зафіксували 132 випадки побиття журналістів, 128 фактів цензури, 115 перешкоджань законній професійній діяльності, 75 викрадень чи незаконних затримань журналістів, 70 випадків погроз і залякувань, 59 нападів на офіси ЗМІ. Також в зоні бойових дій за цей час загинуло шестеро журналістів.

У листопаді найбільшу кількість порушень експерти ІМІ зафіксували у категорії «погрози, залякування» – 10 випадків, а також перешкоджання журналістській діяльності – 5 фактів.

Як відмічають в ІМІ, за останні два місяці ІМІ не фіксував випадків, коли бойовики так званих «ДНР» та «ЛНР» брали у полон журналістів. Проте вже понад 100 днів у полоні «ЛНР» залишаються луганський журналіст Сергій Сакадинський та харківський – Роман Черемський.

При цьому зменшення випадків порушень прав журналістів на Сході України за останні 2 місяці експерти пов’язують не з «покращенням» ставлення до медійників з боку бойовиків «ДНР» та «ЛНР», а з тим, що багато журналістів просто залишили окуповану територію.

Хоча порушення відбуваються і в інших регіонах, зокрема, Києві, Херсоні, Дніпропетровщині, Одесі, Харкові. І випадки погроз, залякувань, нападів і перешкоджань залишаються безкарними, не дивлячись на те, що правоохоронні органи порушують справи.

Подолання безкарності за напади на журналістів і захист права суспільства на інформацію має стати одним із головних питань на порядку денному влади», – наголошують в ІМІ.

Нагадаємо, до щомісячного «Барометру свободи слова» включаються лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю.


Рекомендувати цей матеріал