MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Від 30% до 70% медиків із зони АТО виїхали або загинули

19.01.2015   
Яніна Смелянська
У зоні АТО більше 50 установ охорони здоров’я частково або повністю зруйновані, від 30% до 70% медпрацівників покинули зону АТО або загинули. Про це повідомляють у Всесвітній організації охорони здоров’я.

"ВООЗ і партнерам потрібно як мінімум $ 23 міліона, щоб забезпечити лікування більш ніж 5 міліонів людей, постраждалих на сході України, з яких 1,4 міліони вважаються особливо вразливими", - йдеться в заяві.

З серйозними проблемами стикаються близько 700 тисяч Внутрішньо переміщених осіб, а також громади ромів, діти, жінки, літні люди, інваліди, хронічно хворі, вагітні жінки, люди, які страждають від раку й діабету, уточнює ВООЗ.

Відзначається, що організація сприятиме наданню основних медичних послуг за допомогою мобільних клінік, які спрямують в райони з високим рівнем інфекційних (зокрема, туберкульоз, ВІЛ та поліомієліт) і неінфекційних захворювань, для соціально вразливих груп, активізує заходи по доставці в партнерстві з норвезьким та ізраїльським урядами медикаментів.

Раніше повідомлялося, що в зоні АТО працюють більше 100 лікарів-добровольців. Всього, за даними Міноборони, у зоні АТО працює 1391 медик, в тому числі 390 військових лікарів

 Поділитися