Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1427710776


30.03.2015 | медіа група ХПГ
Оголошення

Адвокати просять міліцію і прокуратуру не саджати за грати хворих і згадати про свої прямі обов’язки

   

31 березня о 10.00 в ІА «Укрінформ» за адресою вул. Б. Хмельницького, 8/16, Київ відбудеться підсумкова прес-конференція Всеукраїнської мережі Харківської правозахисної групи правової допомоги людям з ВІЛ та наркозалежним.

Три роки команда адвокатів боролася з дискримінацією найбільш уразливої групи населення - хворих на ВІЛ, наркоманію.
Робота адвокатів змінила судову практику і ставлення до тих, кого вони захищали. Суди почали виправдовувати або повертати прокуратурі справи, які були спровоковані - успішна практика Мережі налічує більше 20 таких процесів тільки за минулий рік. Хворих на наркоманію визнали пацієнтами, а не злочинцями, дозволяють отримувати препарати вдома, а не їздити кожен день в лікарню і стояти в чергах.
Не змінилося одне - робота міліції та прокуратури. Незважаючи на декларування європейських норм, люди в погонах продовжують бити і катувати хворих людей, «підкидати» наркотики, фабрикувати докази, а прокуратура - закривати на це очі. Вони продовжують створювати правопорушення і закидувати ними суди, замість того, щоб у непростий для України час розслідувати невигадані злочини.

Адвокати Всеукраїнської мережі правової допомоги розкажуть про свої справи, що змінили правову практику, нові випадки фальсифікацій кримінальних справ як наркозалежних, так і лікарів, які їх лікують і людей, які не споживають наркотики. Адвокати також розкажуть про те, що держава не хоче змінювати законодавство, яким автоматично вирішувалась би частина цих проблем, і яким чином можна змінити ситуацію.

Спікери:
Геннадій Токарев - адвокат, головний експерт Мережі
Олег Несінов - адвокат Мережі, Дніпропетровськ
Володимир Куценко - адвокат Мережі, Херсон
Ігор Скалько - адвокат Мережі, Миколаїв.

Також на прес-конференції ви зможете зустрітися з представниками спільнот людей з ВІЛ та наркозалежністю, дізнатися про їхні актуальні проблеми і порушення прав.

Проект здійснюється за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»


Рекомендувати цей матеріал