Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1437653811


23.07.2015 | Яніна Смелянська
Тероризм

Переселенці з зони АТО можуть отримати дублікат трудової книжки за новим місцем роботи

   

Серед безлічі юридичних питань, з якими переселенці звертаються до юристів за консультацією, актуальні всі. Багато в чому питання стосуються роз'яснення трудових прав і особливостей українського законодавства. Багато переселенці з різних причини втратили свої документи, дані про трудову діяльність у багатьох випадках відсутні. Таким чином постає питання, як вчинити, і як відновити оригінали документів. Ці питання для ВПЛ особливо актуальні в умовах пошуку нового місця роботи. Адже, як відомо, проблема працевлаштування - одна з головний для внутрішньо переміщених осіб.

Юристи пояснюють, що згідно спільного наказу Мінсоцполітики та Мін'юсту України, яким було внесено зміни до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, передбачено «що дублікат трудової книжки може бути виданий за новим місцем роботи у зв'язку з відсутністю доступу до трудової книжки співробітника внаслідок надзвичайної ситуації або проведенням АТО на території, де працював співробітник».

Дублікат видається на підставі заяви працівника та отриманої ним письмово інформації зі штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації про виникнення надзвичайної ситуації або Антитерористичного центру при СБУ про проведення АТО на території, де працював співробітник, яка надається в довільній формі. У разі відновлення доступу до трудової книжки, записи з дубліката про періоди роботи переносяться в раніше діючу трудову книжку. При цьому на першій сторінці дубліката робиться напис: "Дублікат анульований».


Рекомендувати цей матеріал