Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1438984931


08.08.2015 | Сергій Григор’єв
Тероризм

За рік Росія отримала з Донбасу щонайменше 21 фуру з «вантажем 200»

   

В ОБСЄ за рік зафіксували заїзд з території України через російський кордон 21 машини з написом «вантаж 200». Але спостерігачі не можуть точно сказати, яка кількість тіл загиблих росіян там знаходилася.

Про це повідомив глава місії ОБСЄ в Ростовській області Російської Федерації Поль Пікар.

За інформацією ЗМІ, Пікар заявив на прес-конференції про те, що 21 автівка з написом «вантаж 200» або просто цифрами «200» за рік перетнули російський кодон через КПП «Гуково» та «Донецьк» (мається на увазі м. Донецьк у Ростовській області РФ).

За словами Пікара, спостерігачі не можуть точно сказати, що знаходилося в тих машинах, тому що останні закриті, але таке переміщення було зафіксовано.

Пікар також розповів, що з 1 вересня 2014 по 4 серпня 2015 року спостерігачі нарахували 21 309 чоловік у військовій формі, які перетинали кордон у бік України на КПП «Гуково» і «Донецьк». За словами Пікара, ці люди називали себе «добровольцями», і цей потік ще триває, але він став набагато меншим.

(Можливо, на його зменшення й вплинуло те, що «добровольцям» неодноразово доводилося зустрічати авто з «вантажем 200», що рухалися у зворотному напрямку).

Нагадаємо, у доповіді «Путін. Війна», підготовленій Борисом Нємцовим і опублікованій вже після його смерті, говориться, що тільки за дві хвилі масової загибелі російських солдатів на Донбасі – під Іловайськом та Дебальцевим – до Росії повернулося не менше 220 домовин.


Рекомендувати цей матеріал