Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1449616938


09.12.2015 | Юрій Чумак
Право на охорону здоров’я

Посібник «Свідомий громадянин» – для представників вразливих категорій

   

Правові аспекти прав людини є особливими при захисті тих верств населення, які внаслідок деяких особливостей не можуть самі захистити свої права та законні інтереси. До категорії таких осіб можна віднести внутрішньо переміщених осіб, а також людей, які живуть з ВІЛ, оскільки часто зустрічаються випадки, пов’язані із порушеннями їхніх прав, гарантованих Конституцією та законами України.

Для відстоювання своїх прав треба спочатку вивчити ці права, навчитися ними ефективно користуватися, позбутися страху і невпевненості в своїх силах і можливостях. І тоді порушені права будуть поновлені, а порушник цих прав – понесе покарання, можливо, позбудеться своєї посади і відшкодує громадянинові нанесену шкоду в повному обсязі.

Тому міськрайонна громадська організація «Чугуївська правозахисна група» випустила кишеньковий довідник Свідомий громадянин», який призначений для формування поняття захисту своїх прав у ВПО та ВІЛ-позитивних людей, членів їх сімей.

Він озброїть певними знаннями, необхідними для проведення плідного діалогу з представниками державних органів, різних установ та організацій, а також для захисту своїх прав і свобод.

Посібник складається з наступних розділів:
1. Ви повинні знати
2. Права людей, які живуть з ВІЛ
4. Права переселенців, встановлені законодавством України
3. Порядок організації медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД
5. Способи захисту власних прав
6. Як захистити власні права шляхом звернення до органу державної влади та місцевого самоврядування
7. Звернення до суду для захисту своїх прав

А також містить наступні додатки:
- Види державних послуг, та де їх отримати
- Куди звертатись за допомогою ВПО, які живуть з ВІЛ

Це видання здійснене накладом у 500 примірників у рамках проекту «Підвищення правових знань та надання правової допомоги ВПО, які живуть з ВІЛ на території Харківської області, на системному рівні», що реалізовувався міськрайонною громадською організацією «Чугуївська правозахисна група» за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.

Довідник поширюється у відповідних закладах охорони здоров’я Харківської області та серед профільних неурядових громадських організацій.


Рекомендувати цей матеріал