MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Чи обміняють Савченко на росіян

23.03.2016    джерело: nv.ua
Євген Захаров
Суд над Надією Савченко вже давно розцінюють як розправу. Його рішення несправедливе і незаконне. Укра-їнську льотчицю звинувачують у злочинах, яких вона не вчиняла. У момент загибелі російських журналістів, вбивс-тво яких їй закидають, вона була в іншому місці. Існує безліч доказів її невинуватості.

За два роки слідства ситуація сильно змінилася. За-раз справа Саченко виглядає зовсім інакше, ніж на момент її викрадення. Тим не менше, російські правоохоронні органи – як і радянські – «не помиляються». Суд триває. Більше того, цей процес використовується як інструмент тиску на Україну, щоб виторгувати якісь вигоди в обмін на її звільнення. Все це огидно.

Надія – дуже сильна людина. Ігнорує суд і не хоче подавати апеляційну скаргу. Не хоче скаржитися на вирок у вищу інстанцію.

Якщо дивитися на питання в довгостроковій перспек-тиві, то, на мій погляд, правову процедуру варто було б пройти до кінця. Завдяки цьому вирок Савченко, нехай і через кілька років, але можна оскаржити в Європейському суді з прав людини. Думаю, ЄСПЛ в даному випадку при-йшов би до висновку про неприпустимість доказів злочину, а це означає порушення права на справедливий суд, що тягне за собою скасування вироку.

Однак Надія не хоче на це йти. Вона хоче вийти на свободу живою чи мертвою, тому оголосила, що почне суху голодовку, якщо її не відпустять.

Це виглядає загрозливо. Сухе голодування людина витримує не більше 6-7 днів. Після чого настає смерть.

Чи обміняють Савченко на російських військовослу-жбовців, залежить від Путіна. Потрібно рішення російсько-го керівництва. По суті, вони грають її життям.

Можливий обмін. В СРСР неодноразово обмінювали засуджених правозахисників на діячів комуністичного ре-жиму або радянських шпигунів. Наприклад, письменника Володимира Буковського обміняли на лідера чилійських комуністів Луїса Корвалана.

Це політичне рішення питання. Воно означає, що в Росії не виконують рішення російського суду щодо Савче-нко, а в Україні – рішення українського суду щодо полоне-них російських офіцерів. Разом з тим, треба пам’ятати, що по одному з полонених російських ГРУшників ще немає рішення. Йшлося про обмін пізніше, але Савченко довго не витримає на сухому голодуванні. Рішення про обмін, якщо таке буде, повинно бути прийняте вчасно.

 Поділитися