Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1507894366


13.10.2017
Оголошення

110 років від дня народження відомого правозахисника, громадського діяча, одного з членів-засновників Української Гельсінської групи, генерала Петра Григоровича Григоренка

   

ПРЕС-РЕЛІЗ

16 жовтня 2017 року виповнюється 110 років від дня народження відомого правозахисника, громадського діяча, одного з членів-засновників Української Гельсінської групи, генерала ПЕТРА ГРИГОРОВИЧА ГРИГОРЕНКА.
22 грудня 2016 року Верховна Рада України прийняла постанову «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2017 році», в якому серед дат, що ввідзначаються, на державному рівні є ювілей Петра Григоренка.
Петро Григоренко – одна з найяскравіших особистостей у дисидентському середовищі – совєтський генерал та комуніст, а потім правозахисник Петро Григоренко. Місце генерала Петра Григоренка в історії України є особливим і ювілейні дати відзначаються і українською громадськістю, і офіційною владою.
17 жовтня 1997 року президент України Леонід Кучма видав Указ про нагородження П.Г. Григоренко орденом «За мужність» першого ступеня (посмертно). 5 березня 2007 року президент України Віктор Ющенко підписав Указ про відзначення 100-річчя П.Григоренка. У цьому ж році в Україні була випущена пам’ятна монета із зображенням Петра Григоренка.
У Києві ім’ям Петра Григоренка названий проспект, в Криму – кілька вулиць, у Львові – площа. 19 травня 2016 року в місті Харкові проспект Маршала Жукова перейменовано на проспект Петра Григоренка.
Ім’я генерала Григоренка користується глибокою повагою в середовищі кримських татар. 17 травня 1999 року в центрі Сімферополя на Радянській площі за ініціативою кримськотатарського Меджлісу без дозволу міської влади був урочисто відкритий пам’ятник генералу Григоренку. Бронзовий бюст на постаменті виготовив і оплатив внучатий племінник генерала Олександр Григоренко. Пізніше статус пам’ятника був узаконений і в 2004 році Сімферопольська міськрада ухвалила рішення перейменувати територію навколо бюста в сквер імені Григоренка.


В Харкові на фасаді гуртожитку «Гігант» (вул. Пушкінська, 79) 18 жовтня 2017 року об 11-00 буде урочисто відкрито меморіальну дошку Петру Григоровичу Григоренку. У відкритті меморіальної дошки візьме участь його молодший син, Андрій Петрович Григоренко, що прилітає з США.

підготував:
Л. Леонідов, голова Харківської обласної
комітету «Дробицький Яр»Рекомендувати цей матеріал